| zoliunico a întrebat:

Pot sa merg in Israil sa iau pamant sfant?

18 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ia vezi, poti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

I-as fi zis esti ip.ent ca sa nu poti?laughingdar m-am abtinut pe moment!

| HueyFreeman a răspuns:

De ce este Israel considerat pamantul sfant al crestinilor? Ce treaba are tara evreilor cu crestinii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Israel? Asta vrei sa spui>? Acela nu mai este pamant sfant de cand preotii de acolo au cazut sub pacat si l-au omorat pe Mantuitorul Isus

| zoliunico explică (pentru anonim_4396):

Cuma poti sa zici asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacatosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cei cu credinta adevarata in Dumnezeu au reusit sa vada acest lucru! Si erau foarte putini! Toti ceilalti erau convinsi ca acesta nu este fiul lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem sa il consideram pe Isus un zeu intr-o credinta monoteista in care singurul asa zis "zeu" este chiar Yahwe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat! Crestinismul a fost oficializat in 313 de Constantin cel mare! asta nu inseamna ca crestinismul nu exista inainte ca religie neoficiala insa nu era asa de raspandit dar esxistau invataminte crestine si inainte de 313!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai normal ca erau putini! Nu existau posibilitatile de a fi raspandita asa de rapid.Dar erau oricum mai multi de 10%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sectelor s-au dus! Asta a rezistat timp de 2000 de ani! Si evenimentle sunt clar relatate in Biblie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaratii crestini nu se razboiesc! Constantin cel mare sa foloseasca simbolul crestinismului in razboi nu mi se pare prea normal! Acestia nu au fost crestini adevarati..Treptat crestinismul a luat tot felul de obiceiuri pagane si s-a si despartit in 2 ramuri! Adica aceasta religie a cam decazut din punct de vedere spiritual! Dar nu conteaza asta conteaza sa crezi cu adevarat in Dumnezeu si sa il ai in suflet! Atunci esti un crestin adevarat!

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

Sa iei pamant sfant? Crezi ca daca iei de acolo iti va creste un creier?

| AwaZoh98 a răspuns:

Daca ai vointa, da! happy

| AnyAnA99 a răspuns:

Da, poti. exista oferte pe agentii de turism.happy AkagamiNoShanks, este sfant deoarece Iisus Hristos, fiul lui Dumnezeu a locuit acolo

| traiescdeciexist a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? tu decizi!