| anonim_4396 a întrebat:

Poti vorbi cu Dumnezeu cum a vorbit Neale Donald Walsch in cartile Conversatii cu Dumnezeu? Credeti ca el a vorbit cu Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cu Dumnezeu nu poti vorbi, i te poti ruga dar o discutie ca la coltul strazii absolut, nu. Tu ai putea vorbi cu o supernova, cam asa ar fi minimalist discutia dintre un om si Dumnezeu.

| danut a răspuns:

Nu ai prins pe nimeni dar sunt curios cat de ignoranti pot fi unii de pe aici care se tot baga in seama dar habar nu au de nici unele in acest domeniu.
Care este parerea ta, cum comunica sau a comunicat Dumnezeu cu profetii, oamenii in general?

| doctorandus a răspuns:

La Obregia sunt internati mereu oameni carora le vorbeste Dumnezeu.

| SG1995 a răspuns:

Nu, si nu.

| AlexSalling a răspuns:

Nimeni nu stie. Doar cei carora l-i s-ar fi intamplat asta, sau multe altele...

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Oameni inspirati, credinciosi si pregatiti pot avea o relatie cu Dumnezeu atat de profunda incat s-o faca. Sunt o gramada de astfel de oameni prezentati in Biblie. Cu Dumnezeu poti vorbi insa prin fiecare rugaciune rostita de tine.

| nicol2 a răspuns:

Probabil ca a ajuns la un inalt nivel spiritual si a reusit sa comunice cu d-zeu la nivel telepatic. Parintele Arsenie Boca comunica cu D-zeu si toate informatiile care le primea erau adevarate. Deci se poate dar nu de catre oricine.