| DorelSudoru a întrebat:

Preoti unde ajung dupa moarte?

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

În Nirvana!

| Esperança a răspuns:

Ajung la cel pe care l-au slujit si voia cui au facut-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns:

Un lucru cert e ca ajung intr-o camera misterioasa de lemn, pe masura corpului si cu usa in tavan.Cel mai misto lucru e ca e foarte eco, direct in pamant!laughing

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ajung la Burj al Arab!

Răspuns utilizator avertizat
| Minks a răspuns:

In rai, loja vip.

| VladimirPutin a răspuns:

Pe năsălie

| HitmanSA a răspuns:

Ajung in pamant.

| Karinakari99 a răspuns:

Preoţii sunt şi ei oameni, de ce crezi că ar avea un loc special unde ar ajunge? Ajung acolo unde ajung toţi oamenii!

| sbboy a răspuns:

Depinde!
Fiecare om este judecat la fel.Protii nu ajung in rai daca nu i-au urmat lui Hristos ori daca pacatele lor sunt prea mari.
La fel cum un om simplu poate ajunge in rai sau iad asa si preotii.

| RyugaHideki a răspuns:

Preotii sunt slujitorii lui dumnezeu deci ajung in rai.
Sau tu te gandesti ca el cand spovedeste primeste pacatele respectivului?

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru RyugaHideki):

Ce raspuns patetic.se vede ca habar ai de Credinta, Dumnezeu si Cuvantul Sau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare! Mai ales ma intreb cui ii revin imbracamintele alea batute cu pietre swarovsky! Presupun ca specifica sa fie imbracati tot cu ele!

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,normal,iar dupa aceea vor fi pusi in categoria "Sfintilor" si ii vor sarbatori! acum important e sa gaseasca o zi libera, deoarece mai toate sunt ocupate cu alti "sfinti"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pamant ca toti oamenii.

| Crypt a răspuns:

Preoti sunt oameni ca noi, dar sunt mesageri lui Dumnezeu.
Pentru Dumnezeu suntem egali nu conteaza daca suntem preoti sau saraci sau bogati.
Intelegi?
Acum depinde de preot daca a fost un preot cinstit in viata si chiar
a fost un bun preot si nu a avut suflet rau va ajungei in rai.
Daca a fost un dobitoc, corupt cu suflet rau care facea slujbele in ura atunci...