| NAdrian a întrebat:

Prin aceasta intrebare sunt sigur ca voi atinge un punct sensibil al fiecaruia dintre noi;
Cum explicati Pronia lui Dumnezeu? (providenta) din punctul vostru de vedere.

6 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Citeste "Invataturi si scrisori de suflet folositoare" de Avva Dorotei.

| doctorandus a răspuns:

Adica Dumnezeu nu salveaza de la moarte copii care mor in chinuri dar vrei sa te ajute la examen sau la gasit o slujba.

| ErrorFound a răspuns:

Ce dracu mai e si aia?

| HDeNiSaR a răspuns:

Nu Dumnezeu conduce această lume!

dacă faci un cuţit iar cuţitul este folosit la uciderea oamenilor tu eşti de vină pentru că l-ai făcut sau ce-l care l-a folosit?
o seară plăcută!

| Delmoniko a răspuns:

Un fel de bullshit iudeo-crestin

| HowdidIgethere a răspuns:

Aici nu prea gasesti puncte sensibile. Mie imi place cum este explicata de staretul Tadei de la Vitovnita.