| mrjohanys a întrebat:

"Regele David chiar a existat". Dovezile incontestabile ale istoricilor confirma pasaje din Biblie

http://stirileprotv.ro/......varat.html

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ma bucur ca, inca o data stiinta confirma ca Biblia are dreptate.

| OOOLEOOO a răspuns:

Chiar avem nevoie de dovezii? Daca alegem sa ne dam viata Religiei de ce sa cerem dovezi? Daca vrem dovezi atunci nu se mai numeste credinta, iar credinta este totul intr-o religie indiferent de zeitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cer scuze ca am raspuns aici..am zis ca nu o mai fac dar din cand in cand nu strica..Sa stii ca majoritatea personajelor din Biblie chiar au existat si existenta lor este sustinuta de dovezi arheologice..Cu cat descoperim mai multe dovezi arheologice culmea cu atat Biblia "devine" mai adevarata ca sa zic asa pentru cei care nu cred.

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

O parte din personajele din biblie au existat, dar asta nu inseamna si ca dumnezeu exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dragos9234):

Nu ma mai contrazic.mi-am invatat lectia la cate luni am stat pe religie aici pe site. daca o sa spun unui ateu ceva contra sar inca 5 pe mine si nu am ajuns nicaieri..deci mult succes mai departe pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vechiul testament, este istoria poporului evreu. spune-i unui evreu ca vechiul testament e minciuna si te scuipa in ochi fara sa stea prea mult la discutii.

| SmexyBoy a răspuns:

Dragul meu, tot ce scrie in BIblie este adevarat. De fapt ce scrie in biblie este Adevar.

| dragos9234 a răspuns (pentru SmexyBoy):

Ai dovezi? Dovedeste. Daca nu dovedesti sterge raspunsul.
Cam asa mi-ai zis si tu mie.

| SmexyBoy a răspuns (pentru dragos9234):

Cum vei spune fratelui tau, lasa sa scot paiul din ochiul tau si iata barna din ochiul meu? Scoate-ti barna ca sa vezi, si apoi sa scoti paiul din ochiul fratelui tau!

| SmexyBoy a răspuns (pentru dragos9234):

Alta parabola, vrei sa spui ca Biblia minte?
Sau tu te minti pe tine insuti? sau esti macar sincer cu tine, cand vine vorba de EXISTA?

| richarddawkins a răspuns:

Acum vechiul testament mai e valabil? numai e expirat? cata ipocrizie din partea voastra https://sites.google.com/......-in-biblie