| anonim_4396 a întrebat:

Religia este o știință? rolling on the floor laughing)))))

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Da, e stiinta de a face bani usor pe seama fraierilor.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Nu fii așa rau, preoții sunt cei mai punctuali oameni, nici cand sunt bolnavi nu lipsesc de la muncă că trebuie să strângă recolta, dacă nu ar fi ei nu ar mai exista fraieri. Şi imi poveste o vecină atunci cand a venit popa la ea să sfințească casa el se uita să vadă unde sun puşi banii.

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/TyWViff.png

| Jardelin a răspuns (pentru NOname):

Dacat sa pupe altceva...

| Jardelin a răspuns (pentru NOname):

Am si eu o poza pentru tine dar nu stiu sa ti-o pun. Ar trebui sa imi arati cum se foloseste imgurul asta!

| NOname a răspuns (pentru Jardelin):

Google-it!

| doctorandus a răspuns:

Religia se defineste drept credinta (subiectiva), nu ca stiinta.

| KillMePlease a răspuns:

Exactă.
3 ori 3

| Alcyon a răspuns:

Nu, religia nu e o stiinta. Stiinta are tendinta de a prelua anumite caracteristici specificie religiei.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Alcyon):

Buna asta. Sunt curioasa despre ce vorbesti si de ce ar fi acele "caracteristici" specifice religiei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,de fapt e o bătaie de joc pentru toți cei care se cred in măsură să o judece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca da. Stiinta fenomenelor fantastice. De unde crezi ca a aparut carti precum Harry Potter cu serpi vorbitori si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, e o artă.

| Goaga a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect...O arta de manipulare a maselor.

| anonim_4396 explică (pentru Goaga):

Exact! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Văd că puțini s-au prins că am pus asta doar la mișto. laughing

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Religia este mai mult decît o știință

| HowdidIgethere a răspuns:

Religia raspunde unor framantari ale oamenilor (nu toti oamenii). nu e stiinta, dar poti afla multe din experientele oamenilor din alte timpuri

| RespiraSiInspira a răspuns:

Nu,nu este. Tine mai mult locul culturii civice(daca profesorul este unul bun) sau tine locul orei de somn de la cresa(daca profesorul nu e bun)

| godless1859 a răspuns:

Se poate lua si invers stiinta este o religie laughing)

| dragos120 a răspuns:

Da, stiinta prostiei.

| Gîrbea_Andreea_1995 a răspuns:

NU,este o materie.