| Steregoi a întrebat:

S-au găsit rotile carelor egiptenilor care au fost înecați in Marea Roșie când evreii au ieșit din Egipt împreună cu Moise. O parte din vârful muntelui Sinai unde au fost fulgerele lui Dumnezeu este innegrit. Pe muntele Everest la altitudinea de 7000 metri sunt fosile marine. S-a găsit țesut moale de dinozaur nedescompus complet iar asta poate indica faptul ca dinozaurii ar fi trăit pe Pamant înainte de potopul din 2370 ien. Speciile din "cambrian" au trăit de fapt înainte de potopul mondial. S-au găsit fosile de pesti si balene in poziție aproape verticala. Ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Nu prea înțelgem ce răspuns vrei să afli, la afirmațiile, pe care le-ai argumentat. big grin Ce ai vrea să aprobăm? Dacă există Dumnezeu și dacă au existat dinozauri? big grin Eu cred că totul e relativ, nimic nu e întâmplător. happy Funda?

| Dandanache a răspuns (pentru BotezanDaniel):

ARGUMENTÁ, argumentez, vb. I. Tranz. A susține, a întări, a dovedi, a demonstra ceva cu argumente. – Din fr. argumenter, lat. argumentari.
ARGUMÉNT, argumente, s. n. 1. Raționament, dovadă adusă în sprijinul unei afirmații.

4 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Ca bati campii. Incerci sa raspandesti "adevarul" prin minciuna si dezinformare. Dar fiecare face cat poate.

| RAY a răspuns:

Ca aberezi iar, dovedeste ceea ce afirmi omule

| Holiday a răspuns:

"S-au găsit rotile carelor egiptenilor care au fost înecați in Marea Roșie..."

S-au gasit pe dracu, mai era un nebun pe aici, poate tot tu, care zicea ca se vad sleaurile facute de roti pe fundul marii...numai traznai scoateti.