| Fawkes1570 a întrebat:

Sa faci ce spune popa,nu ce face popa? Oare aceasta,,teorie"nu ascunde de fapt ipocrizia acestora? (aceste intrebari pot fi adresate si pastorilor din sectele iudeo-crestine,si predicatorilor, etc.)https://www.youtube.com/watch?v=Vx_OelQNOkQ

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Un om sanatos la cap nu ar sustine religiile astea. Sunt lacome, ipocrite, multi preoti (prea multi) sunt niste lupi care profita de „oile" lor, desi ele traiesc in saracie, tot le iau banii, traind in lux, cu „merțanuri" si case fain frumos construite.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In toate religiile sunt aberatii. Mahomed s-a casatorit cu o copila de 9 ani. Cat de idiot sa fii sa faci asta? Musulmanii zic ca religia lor este religia pacii si au ingrozit lumea cu crimele lor. Hindusii au si ei niste salbaticii de ti-e groaza. Daca faci bine esti al lui Dumneze, Allah sau cum vrei sa zici. Daca faci rau esti al raului (cum vrei sa-l numesti). Asta este important nu o vorba din popor!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Fawkes1570):

Am citit cartea dragul meu. Sunt mai batran decat iti inchipui. Stiu si inteleg ce vorbesti. Nici eu nu cred in Biblie.

| danay72 a răspuns:

Asa e.De fapt, Biblia spune clar că credinta fără fapte este moartă. Iacov2:26

| 6684464 a răspuns:

Tu fa acolo ce zice Evanghelia dupa Matei, este prima din NT si se intelege usor.
Lasa-i pe popi, si tu ai putea sa fii popa.
Noua Biblia ne-a fost lasata ca indrumare, nu popii. laughing
Popii ar trebui sa fie oameni ce explica din Biblie poporului, dar nu spune nimeni ca toti o fac corect. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns (pentru Fawkes1570):

Se numeste "Sfanta Scriptura" asa scrie in Biblie.
Si mai usor cu comentariile astea ca esti mai tamp ca toti care ti-au raspuns pana acum.

| 6684464 a răspuns:

Pentru cineva care habar nu are sa explice doua versete din Biblie, comentezi cam mult.

| 6684464 a răspuns:

Asta ca ce? Ai vrut sa-mi demonstrezi ca nu am dreptate? Mi-ai demonstrat contrariul.