| Gabriel_Ionasc_1988 a întrebat:

Sal,in urma cu 2 saptamani am fost cu prietena mea la manastire la Prislop si aseara am avut amandoi acelasi vis, in al meu se facea ca eram in curtea manastirii si voiam sa merg la el sa ma rog, era foarte aglomerat si tot venea lume. Odata m-am trezit ca intr-un fel de biserica in curte care era jumate biserica jumate un fel de incapere mare care parca nu se mai termina.Prietena mea a avut un vis asemanator cu al meu doar cu cateva detalii diferite.Ce poate insemna asta si faptul ca am visat amandoi in aceeasi seara?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic. O simpla coincidenta.

| xerxes1 a răspuns (pentru danay72):

Nu exista coincidente.
Coincidenţa este felul lui Dumnezeu de a rămâne anonim.

| danay72 a răspuns (pentru xerxes1):

Azi Dumnezeu nu mai vorbește prin vise, ci prin Biblie. Aceasta metoda a fost folosita cu unii slujitori pana în momentul în care Biblia a fost completa. 1Corinteni13:8-10.Visele apar din mulțimea gândurilor spune Eclesiastul 5:3.

| danay72 a răspuns:

Sub inspiraţie divină.

| xerxes1 a răspuns (pentru danay72):

Asa se spune, dar eu nu mai cred in povesti de mult.

| gratargratar a răspuns:

Si l-ati avut in aceeasi noapte?
Daca nu, se poate sa fie ceva strict legat de stimulii de la fata locului care v-au influentat pe amandoi in aceeasi masura. De obicei, noaptea recapitulam intamplari de peste zi sau, pur si simplu, din trecut.
De cealalta parte, par. Arsenie s-a aratat multora in vis. Dar oricum ar fi, tine credinta in Dumnezeu. Asta e tot ce conteaza.

Numai bine.

| Gabriel_Ionasc_1988 explică:

Nu ma refeream ca suntem alesi sau altceva de genul. Vroiam doar să stiu dacă are vreo semnificatie, nu cred in vise dar cred in Arsenie Boca.Comentariile răutăcioase nu lipsesc niciodata