| JeffHardy2011 a întrebat:

Sall!
Decii. maine merg cu clasa la ora 8 la biserica pentru Spovedanie si Impartasanie si problema e ca eu trebuie sa iau o pastila straight face si doamna de religie zice: "Nu mancati, nu beti" si ce sa fac?
Daca iau pastila (o iau cu ceai) mai am voie sa ma Impartasesc?
Fundaaa, multumesc anticipat si raspuns rapid please.

10 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

I don't want to live on this planet anymore! Nu te duce și gata. Ia-ți pastila liniștit și lasă-l pe doamne-doamne în pace că te iartă el.

| soimos a răspuns:

Mai intai trebuie sa intelegi ca Spovedania este o metoda de spionaj (mai exact social engeneering) in care esti prostit sa te autodemasti ca altii sa te poate cunoaste, indosaria si apoi manipula. deci este o forma de sarlatanie religioasa, si tot ce tine de religie nu vine de la Dumnezeu, ci de la Diavol!
In concluzie manca cat iti place si cat poti si la spovada minte ca sa-i prostesti pe cei care vor sa te prosteasca pe tine!

| mihaibrasov a răspuns:

Postul in sine e mai mult simbolic. Nu va mai speriati de detalii, fiti voi insiva in interiorul vostru credinciosi.

| seagate a răspuns:

Daca pastila este extasy este ok, dar ai grija ce povestesti preotului sa nu faca infarct.

| anonima20 a răspuns:

Haide mai. daca bei cv sau mananci nu mai ai voie sa te impartasestistraight face

| ateuNEGATIV a răspuns:

Tu nu manci pastila draga aia se refera la mancare, o bei cu un pahar de ceai acum cu bautul a exagerat de mancat nu ai voie

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Daca tii asa neaparat sa nu mananci si sa nu bei, o poti lua la tine, si iti cumperi o sticla cu apa si o iei cand iesi din biserica. cateva minute nu cred ca vor fii o problema.

| CookieFace a răspuns:

Saluhuhut prietene.eu iti spun ceva ceva.Nu conteaza daca iei pastila aia, Dumnezeu ii iarta pe copii

| Ionik98 a răspuns:

Ai voie sa te impartasesti. Atata timp cat inghititura de ceai nu e intr-atat de mare incat sa-ti satisfaca setea fizica (big grin), n-ai probleme. Cand e o urgenta, e o urgenta si religia nu iti vrea raul.

| Maniac98 a răspuns:

Salut Jeff! Nu e nici o problema daca iei o pastila. Dumnezeu nu iti vrea raul asa ca poti sa o iei linistit. Poate fi considerata o urgenta si nu se mai tine cont.