| AmnesiaKush a întrebat:

Salut, a avut cineva de aici experiete mai "adanci" cand a meditat? As vrea o povestire, cum a fost

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E ceva prea personal ca să pot exprima în cuvinte, dar de prima e de speriat, dar dacă ești conștient că oricând poți reveni la normal, ceea ce e posibil, și dacă cineva te atinge sau îți miști un deget, poți începe explorarea necunoscutului, și selectarea energiilor.Fiecare energie are un sunet și o culoare. Încă nici eu nu am reușit să-mi dau seama cum să captez energia de frecvență înaltă dar ce am reușit să fac e să-mi pun la punct puțin corpul, adică să-mi aliniez chacrele corect, astfel sper să reușesc să captez energie de vibrație înaltă.
Eu bănuiesc că energia de vibrație înaltă are un sunet mai ascuțit, iar culoarea ei ar trebui să fie albastru electric, asemeni stelelor.Acuma nici nu risc prea mult că trebuie să mă mai dicumentez.

| RainmakerX a răspuns:

Am incercat un "Past life regression" daca se pune.
S-ar putea sa fi fost nepregatit... l-am facut inainte de culcare prin iunie anul trecut. Am visat peste 9 lucruri in noaptea aia, poate mai multe. Ce mai exact? Morti, foarte multe morti... foc, taieturi, innec si animale.

Trecerea se facea dintr-un vis in altul fara sa ma trezesc. Dupa mai multe ore s-a terminat.

Am fost extenuat, ca si cum nu as fi dormit deloc si dezamagit pentru ca ma asteptam la munti si floricele, nu la mizeria aia.

| Steregoi a răspuns:

Cand intra mai adanc meditarea e mai adanca. happy