| LikeARollingStone a întrebat:

Am si eu o mica intrebare pentru voi.
Sunt lucruri pe care ati vrea sa le faceti dar va impiedica credinta in Dumnezeu?

34 răspunsuri:
| sanboss a răspuns:

Sincer daca m-as lasa condus de firea pamanteasca sti ce as face? ai vazut cand intra porcul intr-o groapa cu noroi e si eu la fel. Dar uni hotarasc sa isi lase viata de duhul si il vad pe Hristos prin credinta ( tot ceea ce a facut pentru mine-tine ) si nu isi mai permit sa faca lucruri ne-ingaduite.

| T0T a răspuns:

Cu siguranță toți credincioșii au, însă unii sunt așa de tare îndoctrinați încât au un instinct în a și refuza să ia în calcul posibilitatea în mod conștient. Astfel ei niciodată nu se cunosc pe ei înșiși pe deplin. Ceea ce sunt e rezultatul unei dogme. Nu au identitate, iar tot ce au unic rămâne în subconștient, care atunci când încearcă să se manifeste, se autocritică și autopedepsesc. Trist, dar asta e.

| Superior a răspuns:

Deloc.

| 1973191019982018 a răspuns:

Cele mai frumoase lucruri care le poti face in aceasta viata sunt lucrurile binecuvantate de Dumnezeu. Deci de ce sa-ti doresti sa faci altceva?