| anonim_4396 a întrebat:

Salut/buna, aceasta este prima mea intrebare pe TPU si sper sa ma poata ajuta si pe mine cineva cu niste raspunsuri :
Credeti in Dumnezeu si totodata ca exista si Satana?
Pe data de 10 decembrie 2016 L-am visat pe Iisus Hristos sau mai bine spus am avut o clarviziune in care se facea ca plangeam si eram in cele mai grele momente ale vietii mele ( eram foarte aproape sa stau pe drumuri si aveam o responsabilitate uriasa cum ar fi sa imi cresc fetita si sa imi intretin si nevasta), L-am intrebat pe Mantuitor cand ia demonii de pe mine ca numai pot simt ca mor, atunci A intors capul la mine mi-a zambit si se facea ca toate problemele mele de natura financiara vor disparea.A doua zi mi-am gasit de munca pe un salariu foarte bine platit ( 3000 $ /luna ) dar asta a fost timp de 3 luni pana m-am despartit de sotie.De atunci si pana in ziua de astazi mi-a mers aproape numai rau, am suferit f mult dupa copil deoarece se afla mai mult la mama ei decat la mine.Credeti ca acela ar fi putut fi diavolul si sa ma insele ca toate problemele mele vor disparea? Pentru ca mi-a mers foarte bine un scurt timp dar apoi am luat-o de la capat, credeti ca Dumnezeu te rupe in 1000 de bucati ca sa inveti, cand El vrea sa faca un om din tine? Povestea este una ff lunga.

21 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Posibil ca visul să fie de la Dumnezeu poate ți-a dat o șansă pe care ulterior ai ratat-o/Nu se înțelege cine a inițiat despărțirea familei tale, Dumnezeu urăște despărțirea în căsătorie.

| RAY a răspuns:

Credeti in Dumnezeu si totodata ca exista si Satana?
Nu exista asa ceva, binele si raul il face omul nu fiinte imaginare, iar despre povestea ta TPU nu e sit crestin de propaganda relgioasa, esti si tu ca cei care fac banii la greu prin povesti gen vorbitul cu iisus iar fraieri platesc

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta a facut la banii fara numar cu povestea lui, omul a inviat din morti fara numar plus ca asa pacalesc sectancti lumea,
https://www.youtube.com/watch?v=wS4L62CG434 2 milioane de vizionari si 470 de mii, isi dai seama ce de banii plus ca omul face propaganda sectancta asta inseamna iar banii, fiecare plateste 10% cotizatia de intrat in rai plus pliante,carti,banii dati in fiecare joi si duminica, milioane de euro man, astea sunt organizati americane de manipulat oamenii si stors banii, ce cauta sectele intr o tara crestina? daca nu manipulare, banii, minciuni

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pana la urma a murit
Franz Grimm
3 years ago (edited)
Am fost vecini cu dl Gavrila Barnutiu,, D.zeu sa.l odihneasca pentru, ca din pacate nu mai este printre noi...ii cunosc familia,, a fost un om deosebit de bun si cumsecade,, a spus adevarul garantat! am credinta ca este acum acolo unde si.a dorit si desigur pe merit!

nu a tinut mult minunea

Răspuns utilizator avertizat
| Mircea08 a răspuns:

Orice faci, orice spui si orice gandesti este bine sau rau ...Atunci cand e bine slujesti lui Dumnezeu si atunci cand e rau slujesti diavolului. Daca incetezi sa mai slujesti diavolului acesta se depareaza de tine si in acest fel scapi de probleme. Si raspunsul e mai lung dar in esenta cam asta e

| LOVW a răspuns:

Îmi pare tare rău pentru situația ta și sper ca Domnul să vă împace indiferent de motivul despărțirii urâte de Dumnezeu în căsătorie. Sfatul meu este să nu te bazezi pe acel vis ci să iei hotărârea de a-L urma pe Hristos. El este o persoană minunată care va fi Cel mai bun Prieten din univers. El nu este rău și orgolios, ci este ființa care a murit pentru tine. Pentru mai multe întrebări și detalii vizitează site-ul Moldova Creștină https://moldovacrestina.md
Youtube :https://www.youtube.com/user/MoldovaCrestinaTV
Domnul să te binecuvânteze!
https://moldovacrestina.md/mielul-lui-dumnezeu-care-ridica-pacatul-lumii/

| Cantărețuiadului666 a răspuns:

Nu, cred doar Satana, ca na i-os dracu' si mai sunt si ateu.

| RAY a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Esti satanist copile

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru RAY):

Prietene 33 de ani am, copil nu sunt, si da sunt laveyan.

| unbaiat32243 a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Deci esti prost oricum

| RAY a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Se cam vede ca scrii ca in engleza ca sintaxa

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru RAY):

Stii happy e greu cu romana. Abia de 3 luni vorbesc dupa ce am fost la imormantare unei rude in departat.

| RAY a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Te cred man, de ce esti satanist?

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru RAY):

In adolescenta m-a atrase ocultul, pe urms am intrat imtr-o grup imteresanta.

| RAY a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Tu crezi in satana? ca exista

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar dar eu consider ca every om are nevoie de-o psyhicall protection.

| RAY a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Chiar crezi asta?

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru RAY):

Da, chiar cred asta.