| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce inseamna daca l-am visat pe Dumnezeu si mi-a spus ca sunt frumos si a zis ca voi ajunge in rai?

Iar mai tarziu iar l-am visat si mi-a spus ca voi ajunge in iad.

Iar aseara am visat ca mai eram vreo 6 rude si muream cate unul la fiecare minut si chiar atunci cand sa mor mi-a aparut de sus o lumina si dupa am mers cu toate rudele spre cer si am ajuns in rai.

Ce semnificație are visul asta?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Vise... Doar vise.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj imaginar de poveste primitivă, puerilă și absurdă folosită pentru prostirea naivilor creduli și neștiutori, deci poate fi visat doar de cei care sunt preocupați de religie și nu înseamnă nimic concret. Raiul, iadul și Dumnezeu sunt doar povești ce nu au corespondent în realitate.

| CostinAlamariu a răspuns:

Absolut nicio semnificatie si nu, nu L-ai visat pe Dumnezeu.

| CostinAlamariu a răspuns:

E un vis de la diavol. Nu L-ai visat pe Dumnezeu ci pe diavol. Nu vă mai încredeți în vise naivi ce sunteti

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

N-ar mai trebui să dai atâta atenție viselor.

| slayer09 a răspuns:

Se pare ca nu prea l-ai visat pe Dumnezeu, cred ca era cel rau care rade de tine. NU mai crede in vise, tu fii constient si prezent la realitatea ta nu la vise. Fa ceea ce e de facut in viata fara sa te bazezi pe vise.

| Adutzu2 a răspuns:

Nu e bine sa credem in vise, unele pot fi de la diavol pentru a ne ispiti dar cele mai multe sunt rodul imaginației subconștientului nostru.