| benny34 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre UFO (OZN)?

68 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

E foarte probabil sa existe viata, chiar si inteligenta, in alta parte a universului. Asa cum viata a aparut pe Pamant asa ar fi putut sa apara oriunde in alta parte, mai ales ca sistemul nostru solar este unul tanar in comparatie cu altele existente in univers.

| 22SWAG22 a răspuns:

Mda, si eu sunt copilul lui Dumnezeu pierdut prin spatiu.

| benny34 explică (pentru 22SWAG22):

Imi pare rau sa aud asta, dar daca tu zici ca esti pierdut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UFO apartin guvernului ca sa manipuleze lumea! Nu sunt printre cei care sustin existenta extraterestrilor! Sunt de acord ca o exista viata si chiar s-a demonstrat asta(bacterii, celule) dar nu i vietuitoare mult superioare noua! Daca ar exista de ce nu isi fac aparitia public? Pentru ce se ascund si ce asteapta?

| MMihai a răspuns:

Salut, ce parere aveti despre UFO (OZN)?==sunt lucruri reale

| Exilee a răspuns:

SI de-ar exista alte fiinte de ce trebuie neaparat ca sa aiba acelasi cod genetic asemanator cu al noastru, adica tetrapod? Cel putin asa sustin unele minti inguste c-au vazut "extraterestrii" cu "maini si picioare". Mie-mi suna mai mult a analfabetism si imaginatie mult prea-bogata. Iar in ceea ce te priveste, ai gresit categoria.

| sublime89 a răspuns:

Asta n-are legutura cu religia. Ca mai nou crestinii zic ca si daca exista extraterstri ei sunt tot creatia lui d-zeu laughing Dar nu, fenomenul ozn e o pacaleala.

| benny34 explică (pentru sublime89):

E o pacaleala zici, cum de esti asa sigura?

| benny34 explică (pentru anonim_4396):

Uita-te putin la documentarul asta de exemplu, o sa vezi niste lucruri foarte interesante, s-ar putea sa iti schimbi putin parerea si o sa iti raspunda si la unele din intrebarile tale.
http://www.youtube.com/watch?v=2J2bc3-M9T8

| benny34 explică (pentru benny34):

*sigur

| sublime89 a răspuns (pentru benny34):

Nu sunt "sigura", sunt sigur laughing Pai s-au pacalit oamenii ei pe ei, ca la asta sunt talentati. De ce nu au fost ozn-uri pana dupa al 2-lea razboi mondial? Sau cel putin nu la fel de multe. Pentru ca pana atunci noi nu nu aveam capacitatea sa zburam, chiar in spatiu. Si pana atunci nici nu am prea stiut ca sunt si alte planete si ca ar putea fi si alte civilizatii. Si imediat am si inceput sa vedem ozn-uri pe cer. Totul a fost o autosugestie.

| benny34 explică (pentru Exilee):

Sunt de acord cu tine cu ADN-ul, pot sa fie chiar printre noi si sa nu ii putem vedea, pot sa fie in afara spectrului nostru vizibil de exemplu. Eu ma refer la adevaratul sens al cuvantului nu la pisici zburatoare. Cat despre categorie nu am gresit-o, asteptam anumite raspunsuri.

| sublime89 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

rolling on the floor Da, tata extraterestru, mama cimpanzeu si a iesit un om. Asta vrea sa arate ca Iisus a fost extraterestru sau ca omul a fost creat de extraterestri din maimute? laughing

| benny34 explică (pentru sublime89):

Eu din cate am observat lucrurile astea se cam vor a fi acoperite nu dezvaluite iar eu nu as fi atat de sigur ca nu erau si inainte. Oricum cum ziceai si tu, tehnologia s-a dezvoltat foarte mult in timpul celui de-al 2-lea razboi mondial, asta imi zice mie si faptul ca inainte de asta erau mai greu de analizat. Facand abstractie de toate astea mie unul mi se pare putin cam absurd totusi sa credem ca din atatea de milioane de galaxii fiecare cu milioane de stele nu ar mai exista o planeta cu un mediu ce ar fi permite viata. Chiar si in galaxia noastra ar putea fi multe astfel de civilizatii.

| ImmaDucK a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai gandeste ca noi am fi extraterestri si furnicile oameni.
Nici macar nu bagi in seama o furnica
Extraterestrii de ce ar face asta?

| sublime89 a răspuns (pentru benny34):

Eu n-am zis ca nu ar putea fi alte civilizatii, chiar cred in ele. Dar trebuie sa fim sceptici cand vine vorba de ozn-uri. Una e sa existe alte civilizatii si alta e sa vina aici pe pamant. Distantele sunt imense, si sansele ca ei sa ne gaseasca sunt infime. Nu este nicio dovada clara ca ne-ar fi vizitat. Gandeste-te, din atatea mii de ozn-uri vazute si rapiri si tot felul, nici macar un caz sa nu fie mai clar putin. Nicio dovada. Mie mi-ar placea sa cred ca ne-au vizitat si sa stiu ca sigur exista dar nu se poate deocamdata.

| benny34 explică (pentru sublime89):

Cand ai timp sa te uiti si tu putin la asta http://www.youtube.com/watch?v=2J2bc3-M9T8, o sa vezi ca sunt destule dovezi destul de clare. Distantele imense corect, gandind din punctul de vedere al tehnologiei noastre. Nu sunt pro celora care atunci cand se gandesc la civilizatii ET vad doar fiinte superioare, sunt sigur ca sunt si fiinte mult mai slab dezvoltate ca noi dar la fel sunt sigur ca sunt si civilizatii mult mai dezvoltate ca noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vorbim de specii asemenea noua muritoare, cum crezi ca ar calatori in spatiu cand o calatorie numai spre soare ia vreo 10 ani si ceva? Desigur 8 minute cu vinteza lumini? Dar hai sa gandim logic, nu exista in univers masinarie sa mearga mai repede decat viteza lumini, deci logic, nici daca ar vrea nu ar putea veni deoarece s-ar lovi de aceliasi bariere de care ne lovim si noi azi Horror.

| sublime89 a răspuns (pentru benny34):

Teoretic da, am putea zice ca sunt multe civilizatii mai avansate ca noi cu mult, si ar putea avea tehnologia sa ne viziteze. Dar vezi tu, in unviers teoria e una si practica cu totul altceva. Daca ar fi dovezi nu am mai purta discutia asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Exilee):

Pe terra cu siguranta nu a venit nici o fiinta nu ar avea cum sa calatoreasca asa distanta mare, far daca ar fi o fiinta care traiesti mileni intregi, dar inca asta nu exista ca daca ar exista ne-ar fi vizitat planeta pana acum.

| benny34 explică (pentru sublime89):

Daca cauti mai mult o sa vezi ca sunt si dovezihappy uita-te la ce ti-am dat si mai vorbim dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Isus teoretic, daca sustinem ca nu e din lumea noastra e extraterestru despre restul, pas.

| sublime89 a răspuns (pentru benny34):

Ok. Ceva imi spune ca n-o sa fiu foarte convins laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate!

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Da, pana la urma Iisus s-a si intors in spatiu la final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ImmaDucK):

De ce dau tarcoale pamantului atunci?

| benny34 explică (pentru anonim_4396):

Ok, si de ce esti tu asa sigur ca nu ne-a si vizitat? cum spuneam mai sus, poate sa fie langa tine si tu nici sa nu o vezi. Viteza luminii este privita ca o viteza absoluta, insa nu as fi atat de sigur ca nu ar putea fi depasita, insasi expandarea universului dupa Big Bang a fost cu o viteza superioara luminii. Plus ca mai sunt cateva teorii de calatorie in spatiu-timp prin asa zisele "gauri de vierme" din care s-ar putea trece dintr-un univers in altul, sunt teorii, nu zic ca sunt adevarate.

| sublime89 a răspuns (pentru benny34):

Ok, e un clip despre toate teoriile conspiratiei. Scuze, dar eu nu pot sa cred asa ceva.

| benny34 explică (pentru sublime89):

laughing imi cer scuze atunci, dar discutia nu isi mai are sensul cand vorbim fara niste argumente la baza, si eu pot sa zic nu la orice fara sa am un argument anume, doar zic nu, de ce? raspunsul e nu. Puteai sa te uiti doar la partea in care este tratat subiectul asta, e prea putin despre masonerie si altele in clip.