| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ce spune Biblia ortodoxa despre Apocalipsa?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Apocalipsa, din orice Biblie vrei, este un text foarte greu de interpretat. In esenta este un manifest indreptat contra Imperiului Roman.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește cartea Apocalipsa din Biblie. De la primul sau primele versete tipul spune, Am avut o vedenie, o viziune. Mai pe românește, o haalucinație. Asta spune de la început. Apoi, dacă vrei să îl crezi, ia-te după el. Câți pitici pe creier a avut, toți i-a pus acolo.

| CostinAlamariu a răspuns:

De ce nu o citești?

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Citește capitolul Apocalipsa/Revelația și vei afla.

| SmartASS123 a răspuns:

Păi ia vezi, te crezi învățat dar nu știi nici măcar să cauți singur informațiile de care ai nevoie? Nu e treaba mea să îți explic ce spune Biblia ortodoxă despre Apocalipsă, dar ca să nu rămâi cu suspine, îți spun că Apocalipsa este ultima carte din Noul Testament și descrie evenimentele de la sfârșitul lumii. În această carte se vorbește despre Răpirea Bisericii, Venirea lui Hristos, Judecata de Apoi și Împărăția lui Dumnezeu. Biblia ortodoxă și alte biserici creștine consideră că aceste evenimente vor avea loc la un moment dat, dar interpretarea lor poate fi diferită de la o denominație la alta. Sper că ți-am fost de folos, dar data viitoare încearcă să cauți singur informațiile pe care le dorești, nu e treaba TPU să îți faca toată treaba de cercetare.

| anonim_4396 explică (pentru SmartASS123):

Nu imi face nimeni treaba de "cercetare" de pe TPU, nu este practic o cercetare, dar le pun tocmai ca să poată răspundă și alții la aceste întrebări, nu neapărat pentru mine. Mulțumesc totuși pentru răspunshappy

| Raspundebine1 a răspuns:

Ca o fastmanetam toti

Întrebări recente