| Anaais a întrebat:

Comentati, va rog, relatia dintre un baiat penticostal si o fata ortodoxa. Se poate pune vorba de casatorie?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca religia nu inseamna nimic pentru cei doi atunci sigur.

| DeathIncarnate a răspuns:

Cum e cu schimbarea de sange la voi?
laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de spalat au creierul de religie

| T0T a răspuns:

Normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.
Daca se plac nu vad unde e problema.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Pai daca vreti sa va casatoriti, nu trebuie ca unul dintre voi sa-si schimbe religia? Eu asa stiam.
Daca da, atunci de ce nu? Asta daca nu cumva aveti parinti care tin la religie, asta o sa va cam impiedice. sad

| Katherine20 a răspuns:

Da, se poate, nu te obliga nimeni, eu sunt baptista, aproape la fel ca penticostalii dar cei care se casatoresc cu cineva care nu e baptist sau penticostal nu e privit cu ochi buni de ceilalti pe motiv ca te indeparteaza de biserica si credinta.Acum depinde de fiecare in parte.Dar unul dintre cei 2 trebuie sa-si schimbe religia.

| HeyTuHey a răspuns:

Din cate stiu eu, da. Dar unul trebuie sa isi schimbe religia. Asa stiu eu. ☺ ori fata isi ia religia băiatului, ori băiatul religia fetei