| anonim_4396 a întrebat:

Hei cunosc pe cineva care are o relatia, dar ea este ortodoxa iar el penticostal. Se vor putea casatori ea sa ramana religia ei si el la fel?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, daca nu implica si casatoria religioasa. Din punct de vedere legal, nu e nicio problema. Cat despre religie, unul dintre ei ar trebui sa treaca la religia celuilalt, daca acestia tin neaparat sa aiba si o cununie religioasa.

| iLoveMusic01 a răspuns:

Nu se poate din punct de vedere religios. El poate dobandi religia ortodoxa sau ea cea de penticostal. Funda? happy

| JJ16 a răspuns:

"Cineva" esti tu?smug laughing

| HopeYup a răspuns (pentru JJ16):

Nu. Nu sunt eu. straight face