| electrical a întrebat:

Salut, sunt nou aici, nu stiu cum sa incep, bunica mea o femeie credincioasa mi-a zis ca draci pot lua diferite forme, imi poate explica si mie cineva?

12 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

"ii" la sfarsitul cuvintelor masculine articulate hotarat, copchile. Invata gramatica limbii romane, ce Dumnezeo!

| electrical explică (pentru Trinitas):

Nu vezi cat de retard esti?

| Trinitas a răspuns (pentru electrical):

Sincer, mi se pare retardat sa crezi in draci si alte personaje de tipul Bau-Bau. Ce vezi tu retardat in a stii o regula simpla in gramatica limbii romane?

| lifeForJesus a răspuns:

Dracii pot lua diferite forme dar sa nu uitam ca Dumnezeu e Cel mai mare și Puternic asa încă nu va îngădui sa poți vedea dracii,probabil ai rămâne: șocata,panicata, stresata...
Stai lângă Dumnezeu, și nu iți va fi frica de nimeni și nimic!
Numai bine!

| KodrutZ a răspuns:

Tu nu esti bunica ta. Maturizeaza-te!

| IMC90 a răspuns:

E o tampenie.

| mekage a răspuns:

Ii adevarat ca dracii pot sa intre i finte umane
n-ati auzit de exorcism se *** logic dar cred ca s-a referit la altceva

| 220V a răspuns:

Stiti ce ii tare, 220V si electrical sunt aceeasi persoana

| alter4ego a răspuns:

Nu o mai asculta pe bunica ta! iti baga numai prostii in cap, nu exista asa ceva

| ღAnonimღ a răspuns:

Asculta-l pe @Tudyss

| Tudyss a răspuns:

Bunica ta vrea sa zica ca intr-un fel o energie negativa poate sa influenteze un om iar acesta sa se comporte foarte ciudat,dracesc, dar acestea sunt temporare, nu exista draci(monstri) care sa se transforme in oameni si sa te manance sau asa ceva

| andreilyon a răspuns:

Electrical, cum poate exista dumnezeu asa poate exista si dracul, care tot incearca sa duca omul in ispita (de aceea si cand zici Tatal nostru zici :"Si nu ne duce pe noi in inspita"