| alexAlexalex9991 a întrebat:

Am si eu o intrebare, masonii sau iluminati dc sunt asa de primitivi incat sa creada in chestii oculte(satana, 666, diavol).
Pt ca se stie ca chestiile astea nu sunt adevarate.
Ei practic sunt primitivi cu o gandire limitata(pentru ca cred in magie neagra si chestii. ) si totusi au ajuns sa controleze tot.
Daca poate sa-mi explice si mie cineva, dc sunt asa de primitivi incat sa creada in chestii de-astea?
MS!

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Primitivi sunt cei ca tine, masoneria a avut ca membrii oameni de geniu, a caror IQ-uri se estimeaza cu mult peste al tau.
Newton (cu un IQ estimat la 19, Franklin, Descartes si chiar iluministul Voltaire.

| danay72 a răspuns:

Nr 666 este un nr simbolic, dar Satan e o persoana reala, care conduce aceasta lume. 1Ioan5:19

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fiecare e liber sa creada ce vrea, tu crezi ce vrei?

| sublime89 a răspuns:

Nu controleaza ei lumea. Astea sunt doar teorii ale conspiratiei facute sa satisfaca nevoia de senzational a oamenilor.

| M25M a răspuns:

Pe ce esti?

| Radu284 a răspuns:

Ok, deci ei controleaza totul, dar sunt primtivi si prosti. Tu, pe de alta parte, controlezi un organ genitam masculin (asta ca sa nu vorbesc urat) dar le stii tu pe toate ca un om mare.

| suffarstar a răspuns:

Daca ei "controleaza lumea", e de la sine inteles ca ei nu sunt cei primitivi.
2 % din populatia lumii gandeste, 2% din populatia lumii nu gandeste si 96% din populatia lumii crede ca gandeste.
Nu poti clasifica niste oameni din auzite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ei nu-i intereseaza ca oamenii sa creada in satana sau nu...pe ei ii intereseaza oamenii sa nu creada in Dumnezeu! Deci practic tu acuma ii faci "fericiti"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca totul are un scop o vibratie si o menire in univers! m-am revelat acum.

| Peaches a răspuns:

Nu stiu cum de ai ajuns tu la concluzia asta, ce trasnai ai citit, dar te asigur ca nu este asa. Uite, citeste aici si schimba-ti ideile.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

| SteinZer0 a răspuns:

Salut. Informatia ta este eronata. Ocultul nu se bazeaza pe Satan si magie neagra, sunt altfel de invataturi in spatele lor. Te asigur ca sunt mult mai inteligenti decat ti-i inchipui tu.

| MitroAlex94 a răspuns:

Chiar crezi ca satana nu exista? Ce te face asa sigur? Daca controleaza lumea inseamna ca gandesc un pic si mai mult de atat la baza ideologiei lor sta tocmai aceste chestii oculte cate tu nu crezi ca exista!

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Dupa cum vad masonii sunt considerati oameni bunii dar daaca sunt eii asa buni de ce vor sa omoare atatia oameni otravindui prin mancare apa aer deci cum stiti toti ori ce institut popor etc au un conducator sau lider asa cum au si masonii care acela e satana el e pe pamant dar putini din noi isi da seama un on cat de rau ar fi sau nebun nu ar omora atatia oameni dintr-o lovitura omu nu ar avea capCITATEA ASTA DE GANDIRE IN CAT SA fie atat de diabilic in cat sa omoare si sa distruga o o planeta si o lume intreaga dupa cum se vede nu noi crestini dormim si voi ateei scuze pentru asta da asta e adevarul

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Voi toti cei care nu cred ca Dumnezeu exista ascultati ce va spun eu ca mult nu fa mai fii sfarsitu e aproape antichristu deja e pe pamant el se pregateste sa apara atunci unii din voi va veti da seama ca am avut dreptate. Uni din voi veti spune acum,, ba asta ori e nebun ori prost,, asta e parerea voastra da o sa vadati seama ca ati gandit gresit

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Priviti aici poate va ajuta e mai pe intelesul nostruhttp://www.youtube.com/watch?v=AjDrCHoAkX4&feature=share

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=HSDWUYRUx1Y uitati-va la minutul 15 si veti vedea cine va facut asa atei

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Nu stiu da ascult ce spune
B.U.G. Mafia - Care Au Ramas http://www.youtube.com/watch?v=hIdtIfH_2ko

| Picasso007 a răspuns:

Soc soc soc! satana/diavolul exista