| TimPlyx a întrebat:

azi am fost pana in oras, dar inainte sa plec am pupat icoana de 3 ori pentru ca asa am simtit eu sa fac. Cand am ajuns acasa, mi-am pus niste apa intr-un lighean sa ma spal pe picioare si mai era o persoana in camera cu mine, apoi dintr-o data deschide un sertar si cade niste paine sfintita de la Biserica dintr-un pahar pe jos, dar cade si in ligheanul in care ma spalam. Ce ar putea insemna? Oricum, in perioada asta nici nu ma simt atat de bine, probabil sa fie ceva de bine?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum poti trai cu stresul asta constant?
asa e fiecare zi din viata? daca pica ceva pe jos gata e potopul?

| Holiday a răspuns:

"...mi-am pus niste apa intr-un lighean sa ma spal pe picioare"
"...deschide un sertar si cade niste paine sfintita"

Inseamna ca nu trebuie sa te speli pe picioare in bucatarie, sau sa nu mai tii painea in baie, dupa caz.

| halogen001 a răspuns:

Inseamna superstitii, credinta in mituri si povesti, intamplare banala fara semnificatie religioasa sau de alta natura.

| CostinAlamariu a răspuns:

Sunt 99% sigur ca ai inventat toata treaba asta fiindca te plictiseai, dar in ramasita de 1% in care exista posibilitatea sa nu fie ceva inventat nu, nu e de bine.
Nimic "de bine" nu te lasa confuz dupa ce se intampla.