| d1g1talm1nd1 a întrebat:

Daca esti bolnav grav si te spovedesti chiar inainte sa mori, iti vor fi iertate pacatele? Gen daca te-ai cait singur si ti-e rusine sa te spovedesti.Cand vei fi bolnav si vei spune pentru ca vrei sa ajungi in rai, iti vor fi iertate?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

De ce sa astepti pana atunci? De ce sa spui ''Vreau sa se inchida usa dupa mine in rai, sa fiu ultimul'' Risti sa se inchida usa inaintea ta, si sa ramai pe afara. Biblia spune ''Cata vreme se zice astazi, intoarceti-va la Dumnezeu, nu amana, nu astepta pana atunci, ci intoarce-te la El chiar in momentul in care Duhul Sfant iti vorbeste si te cheama la El.

| Panamax a răspuns (pentru Irinel15123532):

Duhul sfant daca nu este ocupat cu vreo minora.

| Octavian199 a răspuns (pentru Panamax):

Cu un viol.

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

In ambele situatii expuse de tine, SIGUR nu vei ajunge in rai (Cer).
Iertarea este acordata NUMAI de Dumnezeu, nu de popi sau alti "inlocuitori" si nici nu-ti vor fi iertate pacatele DACA stiai adevaratul drum catre Dumnezeu dar l-ai ignorat.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru danut):

Bine spus.

| danut a răspuns (pentru Irinel15123532):

Tot ce spun ESTE conform Bibliei, de la mine nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu stiu ca iarta pana si in ultimul moment (pe Pamant). Atata timp cat sti de existenta lui Dumnezeu, ai o datorie fata de El, o datorie ce nu poate fi trecuta cu vederea.

| Donsavas a răspuns:

Invata sa te ierți tu pe tine întâi. Nu ai nevoie de confirmare pentru a te ierta.

| Panamax a răspuns:

Povesti de adormit crestini.

| Octavian199 a răspuns:

Sa vedem.''omor' o persoana si apoi ma pocaiesc, oare ma vor ierta rudele acelor persoane sau politia? rolling on the floorPacatul nu exista.E oi aberatie crestina, la fel ca aberatia celorlalte religii.