| Bucur_Petru_Dorin_1998 a întrebat:

Salut #TPU!
Exista Dumnezeu? Daca nu, explicati-mi si mie de unde am aparut noi. Cum s-a format Pamantul si celelalte planete? Astept pareri, ofer funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce am scris eu e doar o teorie.Nu poti afla cu nicio aparatura sau cu altceva cum a aparut universul si toate. Cercetatorul asta si-a dat seama din o viata de munca in domeniul asta, dar cum acel big bang s-a produs acum njpe miliarde de ani...ramane doar biblia.laughing Dar si in biblie si in credinta e semn mare de intrebare. Dumnezeu a facut toate dar pe El cine l-a facut? Si...din nou bezna.

31 răspunsuri:
| Moldi_Scriitoare_2000 a răspuns (pentru Dandanache):

Am vrut sa scriu Big Bang, dar m-am grabit. Vad ca la tine, nimeni nu are voie sa greseasca. Te crezi perfect? Daca, da, e bine; daca nu, e si mai bine.