| Yonutz_8580 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si ma gandesc sa ma duc la seminar teologic(constanta). Spuneti-mi si mie pareri despre seminaruri! Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa vii. Si eu am intrat anul trecut la seminarul teologic din tulcea. Eu super bine. Am un coleg care s-a transferat la Constanta si a zis ca e foarte bine.

| Yonutz_8580 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi dai id prietenului tau de la constanta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yonutz_8580):

Stai putin.

| Yonutz_8580 explică (pentru anonim_4396):

Intra pe mess!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yonutz_8580):

Hai intra. Atunci eram la scoala.

| Silviuloan a răspuns (pentru Yonutz_8580):

Iti propun sa vii la Tulcea este mai frumosbig grin

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Depinde care este scopul pentru care te duci. Daca vrei sa intelegi mai bine Biblia, mai bine studiezi acasa, ca acolo se analizeaza mai mult doctrina ortodoxa.

| Esperança a răspuns (pentru danay72):

laughing Nu vezi ce poză de preot în devenire are la avatar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru danay72):

Seros daca ai sti macar ce se invata la seminarii ai putea sa-ti dai cu parerea. La un seminar cea mai mare parte dintre disciplinele de profil o ocupa cantatul si studiul biblic.

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as bucura daca chiar ati analiza Biblia, dar persoane care au facut teologia mi-au spus ca analizeaza doctrina ortodoxa si carti bisericesti, nu Biblia, nu e o parere personala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danay72):

La seminar se aprofundeaza studiul biblic si la facultatea de teologie se pune accent pe doctrina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

preotul_ionut_96

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Iti pot spune doar ca plurarul lui "seminar" este "seminarii" si ca trebuie sa inveti carte (macar romana) daca vrei sa fii preot.