| XperioN a întrebat:

Salut tuturor! Am şi eu câteva întrebări:
1)Ce înseamnă să iţi vinzi sufletul diavolului?
2)Care sunt ritualele sau instrucţiunile?
3)Care ar fi consecinţele?
Mulţumesc anticipat :X
Fundită la cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASMODEUS I-A ZIS LUI SOLOMON:
"NU-MI CERE MULTE LUCRURI; CĂCI DUPĂ O SCURTA VREME ÎMPĂRĂŢIA TA ESTE ŞI EA PERTRURBATĂ, IAR GLORIA TA NU ESTE DECÂT PENTRU O PERIOADĂ. SCURTĂ VA FI TIRANIA TA PESTE NOI"

Copiază, printează sau desenează pe o foaie curată, sigiliul Demonului pe care doreşti să îl chemi. Este important să fi lăsat singur şi nederanjat sub nici o formă. Închide ochii şi vizualizează sigiliul în mintea, pe cât de clar posibil. Este în regulă să îţi deschizi ochii şi să te uiţi la sigiliu din nou şi din nou, până când poţi păstra o imagine clară a acestuia, în mintea ta. În timp ce vizualizezi sigiliul, recită sau vibrtează în mod repetat numele Demonului, fie în minte sau cu voce tare.

Recită următoarea rugăciune:
Rege Satan, prin îndurarea Ta, acceptă-mă; mă rog Ţie pentru puterea de a concepe în mintea mea şi de a duce la bun sfârşit ceea ce îmi doresc, împlinirea căruia o pot dobândi prin ajutorul Tău, O Puternicule Satan, singurul Zeu Adevărat care trăieşte şi domneşte în vecii vecilor. Te rog să îl însufleţeşti pe _________ (numele Demonului) să se manifeste înaintea mea, căci El/Ea îmi poate da răspunsuri adevărate şi de încredere, astfel încât să îmi pot atinge scopul dorit, prevăzând că acest lucru este adecvat departamentului Său. Cer aceste lucruri în Numele Tău, smerit şi plin de respect, Rege Satan, fie ca Tu să mă consideri vrednic, Tată.

Demonul se poate manifesta în diferite feluri:
- În oglindă. Îl vei vedea în oglindă
- Prin fumul tămâii
- Demonul apare direct, când cineva este îndeajuns de senzitiv şi într-o stare meditativă profundă.

Pregăteşte-ţi aria. Primele ritualuri de evocare ar trebui întreţinute în timpul nopţii. Motivul pentru acest lucru este faptul că, în timpul nopţii, energiile sunt diferite şi este mult mai uşor să fi lăsat singur, în linişte. După ce ai stabilit relaţii cu anumiţi Demoni, nu mai este necesar să întreţii un ritual standard de evocare. Demonul ne poate apărea atât ziua cât şi noaptea, tot ce va fi necesar să facem. este să ne concentrăm să contactăm Demonul prin telepatie.

Vei avea nevoie de:
- Un loc liniştit în care nu vei fi deranjat
- Tămâie ce calitate, cu miros plăcut. Recomand, la modul cel mai serios, să se testeze în prealabil tămâia nouă, deoarece tămâia de calitate proastă şi urât mirositoare este jignitoare spiritelor şi poate fi jenantă în orice ritual.
- Una sau mai multe lumânări negre sau albastre. Lumânările negre sunt recomandate, însă cele albastre pot fi folosite ca substituent, în cazul în care nu poţi obţine lumânări negre. De asemenea, daca dispui de lumânări de culoarea demonului respectiv, este un plus. (Culoarea Lumânării pentru fiecare Demon este listată pe site)
- Hârtia care conţine sigiliul Demonului

După ce termini cu sigiliul, găseşte un loc precaut în care să îl păstrezi, de preferinţă în cartea sau jurnalul tău negru. ÎNTOTDEAUNA tratează această hârtie/sigiliu un extrem respect şi nu il arde NICIODATĂ! Sigiliul poate fi refolosit.

Nu sunt necesare "cercurile de protecţie". Demonii *urăsc* cercurile, acestea fiind ofensive şi jignitoare. Tratează Demonul cu respect şi, în schimb, vei fi tratat la fel.

După petiţia către Satan, ar trebui să îi simţi energia pozitivă. Acesta este un semn bun şi o încurajare. Dacă din diferite motive Demonul nu răspunde, încearcă altă data. De multe ori Demonul apare, însă novicii în evocare nu sunt suficient de deschişi psihic şi experimentaţi pentru a-l/o simţi. Cei mai mulţi trebuie să întreţină ritualul de chemare de mai multe ori, ca Demoul să se manifeste.
Adesea, Demonul răspunde însă mulţi nu sunt conştienţi de acest lucru. Fii atent la coincidenţe şi la lucrurile ieşite din comun. Conştientizarea este totul aici.

Întotdeauna aratăţi aprecierea şi gratitudinea în schimbul servicilor lui/ei. Câteva sugestii sunt publicitatea pentru Demon, implicarea activă în lucrările împotriva creştinismului, lucrări pentru avansarea Satanismului sau orice serviciu asupra căruia amandoi cădeţi de acord.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Esti un tip tare ciudat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să-mi vând sufletul Diavolului? Ce-mi iese din asta? Iată două întrebări pe care le-am auzit prea des despre legendarul pact cu Diavolul. Acum, voi oferi un răspuns mai personal decât în ciclul enn-urilor.

Şi am să încep prin a te dezamăgi, amatorule de târguri cu miros de pucioasă. Asta nu e o tranzacţie comercială şi nu seamănă cu nimic din ce-ai văzut în filmele americane. Nu ţi se va înfăţişa un personaj cu un pix şi un teanc de hârtii, eventual scrise cu un corp minuscul. Pe scurt, NU-ŢI POŢI VINDE SUFLETUL. Dar există o altă posibilitate. Ce poţi face? Ei bine, îl poţi dărui. Dedicarea e actul suprem de încredere, respect şi, până la urmă, dragoste. Deja strâmbi din nas? Păi, ţi se pare normal să-l iubeşti necondiţionat pe Dumnezeu, să accepţi toate relele lumii, convins că vin dintr-un fel de bine suprem, dar imposibil de înţeles. De la Prinţul Întunericului însă, aştepţi un târg avantajos pentru tine. Ce spune asta despre tine?
Revenind la dedicare, ce trebuie să înţelegi e că acest ritual trebuie luat în serios. Faci o promisiune care trebuie respectată nu numai în fiecare zi a vieţii tale, care te leagă de Satan pentru eternitate. Începi o relaţie cu o entitate puternică, nemuritoare, pe care n-o poţi minţi sau constrânge, care se ghidează după cu totul alte repere decât tine chiar şi când vine vorba despre concepte pe care le-ai crede bătute în cuie, cum ar fi curgerea timpului. Dacă te gândeşti doar la un câştig imediat, faci o mare greşeală. Odată ce ai rostit cuvintele şi ţi-ai vărsat fie şi o picătură de sânge, viaţa ta va fi influenţată, zi de zi, în mii de feluri, unele la început insesizabile, altele foarte diferite de ce ţi-ai putea închipui.
Ce se va întâmpla, de fapt, dacă faci pasul acesta? Nu vor începe imediat să curgă bani din cer, nu te vei transforma într-o nouă Madonna sau alt Brad Pitt, nu vei căpăta puteri supraomeneşti doar pocnind din degete. Ce se va schimba însă? Totul şi nimic. Dacă dorinţa ta de a-l cunoaşte, dacă fascinaţia ta pentru Satan e sinceră, viaţa ta se va îmbogăţi cu o PREZENŢǍ de o frumuseţe teribilă. Vei avea parte de compania şi îndrumarea cuiva pe care-l iubeşti, şi când zic asta, nu mă refer doar la o figură abstractă, la o icoană de pe un perete, la cuvintele dintr-o predică ori dintr-o carte. Nu, vorbesc despre o atingere reală, despre forţa uimitoare a unei comuniuni care te va face să vibrezi până la ultima fibră a sufletului. Despre o căldură care, uneori, te poate şi arde, o comunicare cu două sensuri ce se va adânci cu timpul, care-ţi va oferi satisfacţii uriaşe, dar şi va cere eforturi pe măsură. Vei găsi în Prinţul Întunericului un aliat, un prieten, un partener de viaţă, un învăţător... El va deveni parte din tine, va fi cu tine mereu, va şti ce gândeşti, cum te simţi, ce faci, chiar şi când vei avea impresia că eşti singur.
Dar, încă o dată, asta nu înseamnă că viaţa ta va fi mereu roz. Satan este evoluţie, acţiune, cu el lucrurile nu stau niciodată pe loc. Viaţa alături de Prinţul Întunericului presupune să nu te desconsideri, dar nici să nu te fereşti de a-ţi recunoaşte slăbiciunile. Să devii mai puternic, mai înţelept, să-ţi asumi riscuri, să înveţi din eşecuri, să simţi cu adevărat, să gândeşti doar cu mintea ta, să nu te consideri robul nimănui, să savurezi bucuriile vieţii, dar să-i depăşeşti cu fruntea sus şi momentele grele, să te bizui în primul rând pe tine însuţi. Satan îţi va deschide porţi, îţi va oferi sfaturi şi oportunităţi, dar TU vei fi cel care va profita de ele. Dacă va fi nevoie, îţi va da chiar un ghiont în direcţia dorită. Şi, dacă nu vei respecta o promisiune pe care i-ai făcut-o, nu va uita asta. Dar, chiar şi în cea mai proastă zi din viaţa ta, alături de el vei simţi că... TRǍIEŞTI. Ei, amatorule de târguri cu Diavolul, ce zici de asta?

| XperioN explică (pentru anonim_4396):

Asta am vazut-o pe google pe un site mai ciudat.

| DavidMiron a răspuns:

Salutare!

1)Sa-ti vinzi sufletul diavolului inseamna sa il dai la schimb pentru tot ceea ce ti-ai putea dori pe Pamant.

2)Nu le cunoaste multa lume, eu iti pot spune doar ce am mai auzit.

Ar trebui sa faci un contract in care sa spui ca-l vinzi, sa scrii ce vrei in schimb (bani, femei, sa arati bine, faima. Orice). Apoi, sa il semnezi cu sangele tau.

3) Consecintele...multi artisti spun ca si-au vandut sufletul diavolului si ca nu stiu cum sa mai scape de asta, ca nu sunt fericiti.

Al doilea lucru ar fi ca, la urma urmei, viata se termina, dar sufletul tau ramane tot al diavolului.

Parere personala :

Stiu ca nu mi-ai cerut-o, insa as vrea sa ti-o impartasesc, poate te ajuta.

Eu unul nu cred in asa ceva, la urma urmei, poate e doar marketing, cum este si cu sfarsitul lumii, si cu al treilea razboi mondial.

Presa face multi bani cu subiecte de genul, asa ca....mai bine o lasi balta cu asta.

Uite un site interesant : www.minteasicorpul.ro

Succes!