| AdrianH1236774 a întrebat:

Vreau să imi spuneți părerea voastră la ceea ce voi spune : Cunosc un bărbat de 39 de ani și este penticostal și este și botezat dar el vorbește foarte urât și nu s-a prea botezat mai mult pentru el mai mult pentru a se împăca cu soția lui și vreau să îmi dați o părere despre el, daca este rău ceea ce face, am mai auzit că vorbește urât cu copii lui și face mereu scandal și este foarte gelos. Aștept păreri! DAU FUNDĂ!

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Un creștin adevărat care respecta Biblia se comporta în armonie cu normele lui Dumnezeu. Este respectos, aplica ce invata și acest lucru se vede în comportamentul lui.Isus a zis ca adevărații creștini se recunosc după fapte.matei7:16-20

| AC4S4 a răspuns:

Degeaba s-a botezat, nu l-a cunoscut pe Isus. Se si vede din comportamentul sau.

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Gelozia este inutila.
De ce vorbeste urat? - pentru ca e nervos cateodata? - nu are de ce sa se enerveze, ca se consuma degeaba; poate rezolva toate problemele intr-un mod linistit.

| AdrianH1236774 explică (pentru AnonimSuprem1):

Se enervează aiurea, uneori doar pentru un mic motiv, alteori pentru nimic și vorbește urât de mult timp, nu poate să vorbească frumos și liniștit.

| AnonimSuprem1 a răspuns (pentru AdrianH1236774):

El nu e constient ca nu trebuie sa se enerveze. Chiar nu are rost.

| Falconcap a răspuns:

Saracul