| mocoloco a întrebat:

Vreu sa stiu ce se intampla cu sufletele celor ce mor in razboi.( ma ma refer la civili). Adica nu e vina lor ca sunt ucisi. Mustumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Pe scurt: depinde de faptele(bune sau rele) și credința lor de pe pământ(dacă au avut credință în Dumnezeu sau nu) pentru a-și afla destinația finală a sufletului (Raiul sau iadul).

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu promite ca ii va invia atât pe cei drepți cat și nedrepți. Ioan5:28,29.

| RAY a răspuns:

Nu se intampla nimic ca nu exista suflete mor si gata, adio viata

| TrăieşteClipa a răspuns:

Exact ce se intampla si cu restul lumii.
Se reincarneaza de cate ori este nevoie pentru evolutia lor.Probabil de mii de ori in locuri diferite din univers si perioade de timp diferite.
Chiar daca pare ciudat este posibil sa ne reincarnam si in epoca de piatra. Timpul nu este liniar, de fapt timpul este doar o iluzie.
Daca varianta crestinilor ar fi adevarata Raiul ar fi plin de indoctrinati.Adica un fel de Iad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mor si nu se mai trezesc, nu ajung nicaieri
Ala-i somnul de veci