| BogdantheDreamer a întrebat:

Salutare.

Acum cateva zile am fost abordat pe o retea de socializare de catre un individ, parte a unui grup ce se ocupa cu "extraterestrii"! Ma asteptat sa dau de prietenosii martori ai lui Iehova dar nu erau ei :(.
Am intrat in jocul lui si am fost invitat intr-un grup numit Miscarea Raeliana.
Pana sa fiu deconspirat si eliminat din grup :), am aflat ca vor avea o intrunire pe 7 aprilie la Bucuresti.

Aveti detalii mai multe despre ce fac acesti oameni? Cu ce se ocupa? Activitati daunatoare spiritual, mental?

Am gasit asta pe Youtube.:
https://www.youtube.com/watch?v=ZrXO5HLgvvI

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este o alta inselaciune a celui rau care spune ca o poti lua de la capat cu viata dupa ce mori, putand sa traiesti intr-un alt corp.
Este o filozofie destul de periculoasa. Oamenii care cauta senzatii si lucruri noi sunt atrasi de aceasta.
O gandire sanatoasa, rationala, nu se bazeaza pe sentimente, simtaminte sau emotii.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bogdy eu spun sa mergi mai departe cu cercetarea si sa participi si atunci dar si acum, orice adept a unei secte vrea sa iti comunice credinte, daca esti inteligent nu poti fi descoperit
https://ro.wikipedia.org/wiki/Raelism

ce chestie imi amintesti de un user de pe TPU realin

| minrest a răspuns:

Da, raelienii folosesc tehnici de manipulare daunatoare, dar nu ai ce sa le faci, fara sa le incalci libertatea religioasa, de constiinta, de asociere, a cuvantului si inca cateva drepturi fundamentale.

| minrest a răspuns:

Daca erai mai duplicitar, si mai stiai cate ceva despre UFO cults (nu sunt departe de satanistii de aici de pe TPU), in cateva zile primeai o surpriza. Lasa, mai bine asa, pacat sa intri in astfel de lucruri.

| BogdantheDreamer explică (pentru minrest):

Curiozitate si atat. Nici gand sa intru in diverse secte. Si nu sunt interesat de 'UFO cults'...nu stiu nimic, de asta intreb.

| minrest a răspuns:

Doar nu erai nebun sa intri in secta. Si curiozitate, dar ai vrut sa ii prinzi cu ceva. Reiese clar din postarea ta. Din pacate, nu ai ce sa le faci.

| Panamax a răspuns:

Par a fi mai aproape de adevar decat crestinii care cred ca prostii intr-un extratestru de doi bani, YHWH.

| minrest a răspuns (pentru Panamax):

Ma bucur ca acei schizofrenici din material ti se par aproape de adevar; am motivele mele sa imi para bine. Tine-o tot asa, la mai mare.

| Panamax a răspuns (pentru minrest):

Te bucuri ca prostul.

| Nilsson a răspuns:

Sunt tot felul de oameni pacaliti de Satan pe acest pamant.
Se pare ca sunt astfel de personaje cu vechime chiar pe TPU.
Cred ca ii stii pe userii Mclaren sau panamax (care inainte era xerxes1 si Traiesteclipa). Au niste idei aberante asemenatoare, ca oamenii au fost creati de extraterestri si ca zeitatile erau fiinte de pe alte planete.

| minrest a răspuns (pentru Nilsson):

Da, au o filozofie de baza foarte apropiata de satanistii tip Joy of Satan, din care avem multi pe site; ar fi cazul ca acestia sa se intrebe daca nu cumva sunt la fel de nebuni ca Raelienii. Cand aveti dreptate, aveti.

| BogdantheDreamer explică:

Scuzati greselile de scriere, sunt prea emotionat!

| SuNaM a răspuns:

Ba deci jur, nu va inteleg...ce stii tu ce este daunator si ce nu este...cum poti folosi termeni relativi pentru a spune ca tu detii adevarul? De unde stii ca ce fac aia nu e corect si ca tu detii adevarul si stii ce e corect?