| koko3475 a întrebat:

Salutare! Invataturile noastre fixe sunt conform bibliei. M-am convins ca biblia e o carte scrisa de oameni. Se spune ca pe pamant au venit anunaki prima data si ca ei exploatau pamantul, apoi au creat oamenii pentru a munci in locul lor iar mai apoi se casatoreau cu fiicele oamenilor. Bun, dar se mai spune ca in 2023 ei se vor intoarce. Ce credeti de aceste teorii? Nu stiu de unde isi au originea dar se pare ca cei care spun asta, au mai spus lucruri reale!

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cum te-ai convins ca Biblia e doar o cartr scrisa de oameni? I -ai cerut Creatorului sa iti spuna daca sre vreo carte si daca da, care e Cartea Lui?

| RAY a răspuns (pentru ania):

Voi o interpretati in 35000 de feluri diferite

| cristi202 a răspuns (pentru ania):

Trebuie sa recunoastem ca Biblia a fost scrisa de oameni. Nu scrisa direct de Dumnezeu. Dar acei oameni au fost inspirati de Dumnezeu. Ca si un copil caruia un adult ii sopteste ce sa scrie la compunerea pentru scoala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Povești. nu teorii.

| lpavel a răspuns:

Prostie mai mare n-am mai auzit! laughing Sper ca tu nu crezi asa ceva! Nu te lasa prostit de orice secta, sau adunatura de primate...

| halogen001 a răspuns:

Sunt fantezii. Oamenii sunt niște viețuitoare, deci se căsătoresc ca să se înmulțească. Anunaki nu au pentru ce să se căsătorească cu femei, pentru că nu se pot înmulți. Deci o asemenea căsătorie e exclusă, pentru că nu are nici un rost. E asemenea zoofiliei. Prin urmare poveștile sunt false. E o parodie a epocii sclavagiste când bogătașul punea sclavii la muncă și din când când mai făcea sex și cu sclavele, pentru că așa e omul, o viețuitoare programată de natură prin selecția naturală să se înmulțească fără nici o rațiune. Originea poveștii e realitatea așa cum este ea și comportamentul irațional și primitiv al omului care nu e altceva decât o viețuitoare care execută necondiționat programul de viețuitoare: adaptare la mediu, supraviețuire, strângere de resurse și înmulțire. În consecință în 2023 nu se va întâmpla nimic din ce spune povestea.