| anonim_4396 a întrebat:

Care e originea oamenilor de pe Pamant?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Suntem copii de Dumnezeu.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca este sa te iei dupa religie- din Adam si Eva.
Daca este sa te iei dupa Darwin, ne tragem din maimute.
Daca este sa te iei dupa atei, provenim din extraterestrii.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru Elianna):

Hai serios?

Daca este sa te iei dupa religie- din Adam si Eva.
Daca este sa te iei dupa Darwin, ne tragem din maimute =gresit nu e tragem din maimute suntem maimute

Daca este sa te iei dupa atei, provenim din extraterestrii.
minciuna ateismul nu are legatura cu originea vietii

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru Elianna):

Nu sunt ateu, nici in dumnezeu nu cred, Darwin mi se pare un baiat de treaba, dar Eu cred in Monstrul Zburator de Spaghete.
Peacewinking

| Elianna a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Dovedeste tu ca nu-i asa!

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru Elianna):

Ce sa dovedesc ca nu-i asa?

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Alex isi plac spaghetele?

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Sincer? nulaughing

| Thunderstruck a răspuns (pentru Elianna):

Dafuq did I just read? Daca e sa te iei dupa Darwin, avem un stramos comun cu cimpanzeii, lucru dovedit, nu ne tragem din maimute.Dar cea mai mare bomba pe care ai spus-o e aia cu ateii. Fata mea, ateii nu cred in nimic, ateismul presupune doar sa nu crezi in zei.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru Thunderstruck):

''Crede si nu cerceta'' isi face efectul de minunehappy

| Thunderstruck a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Haha, ma speriasem cand am citit e-mailul "alex a comentat la raspunsul tau "Crede si nu cerceta"", nu il arata pe totlaughing.Ai dreptate.

| Elianna a răspuns (pentru Thunderstruck):

De unde sti tu ca eu nu sunt atee si cred in extraterestrii?
Poate sunt, poate nu sunt! Dar tu nu ai de unde sa fii sigur.
Si "fata ta" ar putea sa-ti fie mama (la cei 17 ani ai tai!).
Nu incetez sa ma uimesc cat de inversunati si lipsiti de toleranta sunt cei care posteaza la rubrica "religie". Fiecare se crede depozitarul adevarului absolut si tot ce gandeste altcineva este gresit!
Am evitat sa raspund si ma las balacarita de catre postacii de aici, dar azi am comis-o! Abia dupa ce am raspuns am vazut ca era o intrebare de religie.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Elianna):

Doar te-am corectat, nu detii adevarul suprem daca stii ca ateii nu cred in nimic. Exact, poti sa fii ateu si sa crezi in extraterestrii, poti sa fii ateu si sa nu crezi(chiar daca e putin prostesc sa nu crezi), dar ateismul nu-ti impune sa crezi in ceva.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ti-ai gasit pe cine sa intrebi laughing

| Mădă0611 a răspuns:

Stelele big grin

| GRs a răspuns:

Celule.

| comandamente a răspuns:

Dumnezeu nea creiat din tarana trup si spirit adica suflarea de viata Geneza 1.27 si 2.7 aceasta este originea noastra pe pamant.

| larylarisanadrea a răspuns:

'' Ce origine sunt oamenii?''= oamenii sunt pamanteni