| xBadBoy007x a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa va intred daca o fata este de o alta religie poate sa fie cu un baiat de religie ortodoxa? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Rosalyn a răspuns:

Da. Eu sunt de alta religie, iar prietenul meu e ortodox. Asta nu ne afecteaza in nici un fel relatia.

16 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sigur ca poate. Aici depinde si de familia ei, de traditia lor... De putut, insa, poate.

| neutrino a răspuns:

Cineva prost inspirat, ti-a bagat in cap o gogorita.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, e ca la coreeni, trebuie sa-l bati pe tasu' la StarCraft.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dragostea nu are nici o treaba cu religia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca poti fi cu cineva de alta religie, atata vreme cat va iubiti.Nu-i lua in seama pa altii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

De putut se poate daca ei se iubesc mai presus de diferentele dintre ei.

| ManStrong a răspuns:

Daca este dintr un cult neoprotestant ma indoiesc ca o sa reusesti s o cobori la ortodoxism.
Poate vei urca tu la ea.Nu ai nimic de pierdut ci numai de cistigat.
Oricit striga biserica in gura mare, orice secta ai lua la puricat e mult superioara ortodoxismului.
Si ti o spun fara vre un interes oarecare ca eu nu sint crestin deloc, de nici un fel.
Dar vorbesc in cunostinta de cauza.

| sitărescu a răspuns:

S-ar putea să ți se impună să lepezi mărturia ortodoxă sau să frecventezi sediul sectei.

Majoritatea care au relații cu fete din alte confesiuni, sunt manipulați emoțional înspre secta sau cultul respectiv, dacă ei ar susține ortodoxia relația nu ar dura.

Răspuns utilizator avertizat
| sitărescu a răspuns (pentru U2lrish):

1. De obicei femeile sunt cele mai aprige prozelite.
2. În Vechiul Testament unii regi din popor au căzut tocmai pentru că au luat soții crescute într-o spiritualitate străină.

Mesaj pentru autorul întrebării, noi ortodocșii nu urâm sau desconsiderăm pe nimeni, din nici un cult sau religie, dar când vine vorba de spiritualitate, nu ne diluăm sau amestecăm credința dacă vrem să ne bucurăm cu adevărat de profunzimea mărturiei ortodoxe.

Domnul să te ajute să faci alegerea cea bună!

| AlinnJe a răspuns:

Desigur este posibil.

| BlitzkriegJack a răspuns:

In mod normal da, dar atentie, daca e satanista, probabil vrea sa te atraga in pivnita familiei ei si sa te sacrifice in numele lui Asmodeus. Ave Satanas si alte alea.

| RazvanDanc a răspuns:

Teoretic da, practic este mai greu, asta daca vine dintr-o familie cu idei preconcepute, daca nu, din punct de vedere 'legal', da, se poate!

Succes happy

| larymik012345678910111213 a răspuns:

Normall daca se iubesc cu adevarat nu conteaza religia, varsta, kilogramele sau mai stiu eu ce!