| Adriaw48 a întrebat:

Salutare,TPU!
Astăzi am gasit ceva dubios în curte.
Ceva care nu am văzut în viata mea.
De fapt mama mea a găsit când făcea curat prin gradina din fata casei o chestie foarte ciudata ca un fel de margele.
Când a scos telefonul sa facă poza aceste chestii s-au strâns ca și cum aveau viata.
Vecinii de pe aici spun ca este argintul viu și ca sunt farmece facute.
Aveți poza mai jos.
https://ibb.co/ZSw659z

21 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ascultă-ți vecinii - știu ei ce zic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt niște formațiuni microbiene. Argintul viu este mercurul. Nici o legătură.

| Drake21 a răspuns (pentru sadrian46):

Sunt oua de reptila

| sadrian46 a răspuns (pentru Drake21):

Da, poate fi.

| Drake21 a răspuns (pentru sadrian46):

Raspuns corect Avem un castigator doamnelor si domnilor ouale sunt de reptila

| Hyperion7 a răspuns:

Incercati chestia asta și vedeți ce iese
https://www.bzi.ro/......re-4420375

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Eu am planeta mercurlaughing bai treci acasa de la oameni din gradina

| Hyperion7 a răspuns (pentru Drake21):

Eroare silly

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu serios doar ca telescopul bate doar pana la stele, voiam sa vad planeta mercur care ma guverneaza si cred ca o trimis un semn dar o ajuns la altii in grandina, stai ca vin sa iau acasa argintul componenta din mercur

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Tu ce esti aur sau bronz sau platina

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Sau tot de argint

| Hyperion7 a răspuns (pentru Drake21):

Aliaj silly

| Drake21 a răspuns:

Nu stiu ce e dar exista de toate, de la vraji pana la omul cu palarie mantie neagra si ochii rosii, eu la 12 ani ma jucam la bunelu cu franghia de la poarta pe gat si s-a dus poarta in spate si abia m ai ajungeam la pamant cu picioarele noroc cu Marean ca venea sa ne jucam la mine, da nici un om pe strada in secundele alea esti nebun rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| Drake21 a răspuns:

Si eu gaseam doar rame la bunelu in gradina ce norocosi sunt unii au argint in gradina

| Hyperion7 a răspuns (pentru Drake21):

Ce glumeț ești tu așa rolling on the floor

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Mie mi-a citit in palma una pe strada i-am dat un suc sa stii ca le nimerise rolling on the floor

| Hyperion7 a răspuns (pentru Drake21):

Nu zic nu laughing

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Da e argint viu cu oase de la cimitir +magie neagra, Dezleg orice farmece sunati 6656, chiar ti am zis ca la o baba batrana ia mancat aia cu coarne nasul

| Hyperion7 a răspuns (pentru Drake21):

Hai in privat argintule, că prea viu ești pe topic happy

| Drake21 a răspuns (pentru Hyperion7):

Alea sunt oua de reptila, velociraptor

| Turbo223 a răspuns:

Sunt oua de dinozaur nimic dubios