| Anomim2025 a întrebat:

Sexul inainte casatoriei este considerat pacat.
Cum poate rezista un Cestin pana la casatorie? Cred ca este foarte dificil.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă îți dorești să ramai cast, poți. Dacă ai o motivatie corecta, vei reuși.

| RAY a răspuns:

Nici tu ai rezistat trumph

| xerxes1 a răspuns:

Mai pacatuieste mai se spovedeste si prostia merge inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sclavie?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Din dragoste pentru Dumnezeu si din respect pentru viitoarea sotie rezista.

| Alex2o17 a răspuns:

Nu este dificil, pur si simplu nu te uiti dupa fete si nu le bagi in seama, asa se descurca niste baieti de la o biserica din Neamt(nu dau nume)

| civarele a răspuns:

As vrea mult sa te ajut la acest subiect cu asa un articol : http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/102009373 sper sa i-ti fie de folos

| Anomim2025 explică (pentru civarele):

Am citit. Intreabarea este eu ca persoana cum sa rezist.

| Meandyou99 a răspuns:

Pai, daca esti atent, crestinii se marita si se insoara cel mai repede..asta e solutia. nu asteapta pana la 40 de ani ca sa se casatoreasca. pur si simplu nu se uita dupa fete, baieti, etc. nu poftesc, nu se uita la pornografie, si uite asa. evita total toate astea si toate ramurile lor.