| Maria2903 a întrebat:

Sper ca nu o sa va plictisesc...sigh Deci, eram cu prietena mea, impreuna cu catelusa ei. Locuiesc cam pe la periferia orasului. Am vrut sa mergem sa ne plimbam intr-un cartier, dar ca sa ajungem acolo a trebuit s-o luam prin cimitir. Era 21:35, cam asa.Ni s-a facut sete si in cimitir este un fel de fantana micuta, de unde poti sa bei apa. Ne-am dus acolo si am observant de la distanta 2 personae.Dar cand am ajuns acolo, ele nu mai erau. Adica mi s-a parut foarte ciudat. Ca sa ne convingem ca nu exista chestii de genul, am luat-o pe o alee mai intunecata. Voiaam sa ne convingem ca nu exista fantome, etc.Am mers pe acolo si prietena mea scria un mesaj, iar eu la 4-5 m distanta vad ceva inalt, alb si cetos. Ma sperii o iau pe prietena mea si fugim pe aleea principala. Odata ajunse acolo, voiam sa fugim, dar catelusa ei tot se uita in spate si nu voia sa vina.
Va rog, spuneti-mi, ce a fost asta? Mi s-a parut, sau oare chiar a fost real?!
P.S:Cei care nu credeti, nu comentati! N-am motive sa inventez!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Ti s-a parut. Probabil in subconstientul tau aveai o senzatie de frica pentru faptul ca te aflai in cimitir. Si cand ti-e frica creierul iti joaca feste, si vezi ce nu exista in realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Sincer am avut momente de frica dar niciodata nu am avut halucinati! Eu nu cunosc acest concept de halucinatie! Ce vad ce aud chiar se intampla! Mereu sunt sigur de asta! Asa sunt eu! Sigur pe simturile mele!

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu toti oamenii trebuie sa fie ca tine. Altii sunt mai fricosi si se pacalesc mai usor ei pe ei.

| Scarbo a răspuns (pentru sublime89):

Mi-e imposibil sa inteleg creierul uman...

| sublime89 a răspuns (pentru Scarbo):

Creierul tau tocmai si-a zis ca nu se poate intelege pe sine laughing

27 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fantome, conform Bibliei nu exista.Omul cand moare intra in pamant si nu mai face nimic. Ezechiel18:4,Eclesiastul9:5,6,10.In schimb Satan poate face sa credem ca exista asa ceva.

| ioana1988 a răspuns:

Pisica mea vede zilnic fantome.
De aceea s-a si apucat de fumat.
Singura problema este ca tigarile sunt mai scumpe decat mancarea pentru pisici.

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu te cred. happy

| RAY a răspuns:

Erau umbrele voastre

| anonimg a răspuns:

Dupa cum exista Dumnezeu, exista si Satana. Nu stiu de ce te miri de lucrurile acestea, cand Biblia spune clar: "Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina." (2Corinteni.11:14)
Dar tot Sfanta Scriptura spune: "Copii, ascultati in Domnul de parintii vostri, caci este drept." (Efeseni.6:1)
Si in alta parte: "Copii, ascultati de parintii vostri in toate lucrurile, caci lucrul acesta place Domnului." (Coloseni.3:20)
Deci, daca ati fi ascultat de parintii vostrii -si cred ca ei nu ar fi dorit sa fiti iesite din casa la orele acelea tarzii, dar si in locurile acelea- ati fi fost scutite de intamplari nedorite.
Totusi, ceea ce ai vazut poate sa fie real dar poate sa fie si inchipuire, obisnuiti fiind de mici sa consideram cimitirele locuri stranii. Lucrurile acestea s-au intiparit de mici in mintile noastre. Oricum, sa nu credem ca vrajmasul nostru si al lui Dumnezeu ar avea locuinta in cimitire. El nu are nevoie de odihna, si nici nu are timp pentru aceasta, dupa cum este scris: "Vai de voi, pamant si mare! Caci diavolul s-a coborat la voi cuprins de o manie mare, fiindca stie ca are putina vreme." (Apocalipsa.12:12)
Intr-adevar, el se manifesta in mod fizic prin persoanele demonizate, dar si in locurile unde este chemat(ex: vracii din africa, spiritistii, ocultistii, etc.) spre pierderea mantuirii lor.
Slavă Domnului ca El i-a pus granite, limite, peste care nu poate trece. Ingerii sfinti ai lui Dumnezeu sunt cu mult mai in putere fata de cei rai. Ingerii Lui ne ocrotesc zi si noapte fara sa ne dam seama. Ochii nostri nu pot vedea lumea invizibila si lupta ce se da pentru noi.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Iar daca vrei sa cunosti adevarul despre ingeri, te invit sa intrii aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html si sa citesti cartea "Adevărul despre îngeri".

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru anonimg):

Exista Dumnezeu ce dovezi ai?

| anonimg a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Natura, Biblia, si Domnul Isus, dupa cum este scris: "funia impletita in trei nu se rupe usor." (Eclesiast.4:12)
"Cerurile spun slava lui Dumnezeu, si intinderea lor vesteste lucrarea mainilor Lui." (Psalm.19:1)

Citeste tot Psalmul 19- Nu este lung; ba inca este interesant.
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/psalmi/19/

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru anonimg):

Povesti toata ziua.

biblia e o carte ca ori care alta, scrisa de om. chestii de crestini.

| PedoBarbie a răspuns:

Fumezi cumva mărar sau pătrunjel?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Aia erau groparii.laughing

| ErrorFound a răspuns:

Cu ultima fraza m-ai spart... Vrei doar parerile celor care cred? Inseamna ca tu vrei doar sa iti aprobe cineva ca ai vazut o fantoma. Patetic...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Toata copilaria mea am jucat fotbal intr-un cimitir ( asta e daca primaria nu vrea sa faca parcuri) si nu am vazut o singuraa fantoma

| Kalla a răspuns:

Slender man laughing

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Kalla):

Clar. Deci Maria, iti sugerez sa nu mai umbli noaptea in cimitire. http://2.bp.blogspot.com/......er_Man.jpg

| Kalla a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Sau mai bine sa nu joc slenderman dupa apus ca nu mai pot sa dorm happy

| BlackSulphur a răspuns:

Damn, credeam ca LSD-ul nu se mai gaseste...

| Theuta a răspuns (pentru BlackSulphur):

rolling on the floor))))))))))))))
Unora le e atat de greu sa gaseasca si altoraa...

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Gratie greselilor tale ortografice, nu am inteles absolut nimic. straight face

| Maria2903 explică (pentru AwaZoh98):

Scumpa mea, cred ca la 18 ani, stiu si eu sa scriu, nu? happy

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Maria2903):

Draga mea, se pare ca nu prea dovedesti ca stii sa scrii, vazand ce "elocvent" ai povestit. laughing
In fine, eu chiar voiam sa iti raspund la intrebare, dar nu am inteles nimic.
O zi buna!winking

| Anonimus97Sb a răspuns:

Da ce ai vazut este real! Paranormalul exista indiferent daca crezi in el sau nu.