| stereaalex1 a întrebat:

Am o relatie la distanta. Eu sunt intr-un sat si prietena mea in altul.
Cand ne vedem, totul e perfect intre noi, vorbim, ne plimbam, etc.
Dar cand suntem la distanta discutia nu mai e asa de romantica, de frumoasa, parca ea nu ar fi interesata. Sunt eu paranoic, sau.?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca vorbesti de discutia la distanta prin intermediul internetului sau mesajelor sms, atunci da, discutia nu mai e asa de romantica. Scrisul nu poate reda tonul si inflexiunile vocii, si asta consider ca e marele lui deficit. Si cand e vorba de romantism, scrisul pierde destul de mult. Trebuie sa stii sa minuiesti cuvintele bine pentru a reda ceea ce simti in inima si persoana cealalta sa realizeze, sa simta ce vrei sa spui.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate este ocupata cand o suni, sau este in compania parintilor si din jena fata de ei, vorbeste mai rece.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ti se pare tie ca este altfel. Ea te iubeste la fel