| NevastuicAaA a întrebat:

Steaua cu cinci colturi apare in biblie?(cu un colt in sus)
Puteti sa dati si o semnificatie mai complexa?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Biblia normala NU are imagini! Deci nu apare niciun fel de stea! big grin

| NevastuicAaA explică (pentru lpavel):

Nu in imagini sa apara laughingCa semnificatie.

| lpavel a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Asa cum am zis NU apare, nu se mentioneaza asa ceva in biblie!

| SteinZer0 a răspuns:

Pentagrama(steaua cu 5 colturi) este un simbol ocult folosit pentru reprezentarea celor 5 elemente. Se crede ca protejeaza impotriva fortelor malefice. Este cel mai des folosit in magie.

| PhooThay a răspuns:

Nu. Steaua in cinci colturi este simbol satanic (zic unii).

| NevastuicAaA explică (pentru PhooThay):

Am citit ceva despe asta pe net, si are doua semnificatii.Cand este cu doua colturi in sus reprezinta un semn satanic https://www.google.ro/......ps?/search ) si cand este cu un colt in sus are diferite semnificatii, dar in nici un caz de rau.