| navarre a întrebat:

Stiati ca :
sunt infecţii cu stafilococi şi hepatite, de la ritualuri de pupat moaste, icoane, impărtăşanie?
Medicul Maria Nica, şefa Laboratorului de microbiologie de la Spitalul de Boli Infecţioase "Victor Babeş" din Bucureşti spune că "bolnavii cu TBC care pupă moaste, icoanele, etc. pot lăsa particule de salivă contaminate cu bacilul Koch.
Acesta este foarte puternic şi atacă foarte uşor, în special persoanele cu imunitate foarte slabă(in Romania fiind din plin). Au demonstrat- o numeroase studii ".

Citiţi mai mult: http://www.evz.ro/......rii/3.html
EVZ.ro

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Biserica și știința deseori sunt mulțimi cu intersecție mulțimea vidă / care nu au nici o treabă una cu alta.
Pentru clasa parazitară a popilor, nu are importanță că prin linsul obiectelor de cult se pot transmite boli.
Vor avea ocupație, se vor ruga-- contra bani-- să se facă bine credincioșii sau vor avea treabă cu slujbe de înmormântare, în urma cărora, iar vor face rost de bani.
Îmi povestea în primăvara-vara lui 1990, o femeie că a intrat într-o biserică și un popă le dădea unor femei ceva cu o lingură, aceiași lingură, să bea ceva și lingura aia intra din gura primei femei, și fără nici o dezinfectare, ajungea în gura altei femei, la un interval de câteva secunde.
Deci una băga în gură lingura și apoi aceiași lingură la un interval de câteva secunde ajungea în gura altei femei, fără nici un fel de spălare sau sterilizare, al lingurii respective.

| aliceinchains a răspuns:

Da, știam chestia asta, oricum eu nu ling nimic, mi se pare în primul scârbos și neigienic. Eu mă întreb acum, câtă minte să ai să faci asta:
http://www.youtube.com/watch?v=Wg9cFgNZueI

Parcă îi cremă de zahăr ars nereușită...

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns:

Taci si linge!

nu da stupid ca nu vorbesc serios.

| sinx a răspuns:

Pai isi merita soarta astia care se imbolnavesc. Nu pot sa ii inteleg cum poti sa stai la coada ca sa lingi niste degete putrezite. Batranii se plang in autobuze ca nu pot sta in picioare insa la coada aia la lins moaste stau cate 3-4 zile si mai sunt si fericiti. Pai de asta au ajuns asa bine si mor de foame, ca s-au lasat dusi de nas de complotul asta numit religie.

| ROBERT89 a răspuns:

Si de aceea nu poti sa dormi? Nu mai pupa moaste daca ti-e frica.

| akta a răspuns:

Ai citit si tu un articol in EVZ si o dai cu "numeroase studii".
Eu nu pup moaste si nici nu ma deranjeaza ca altii o fac sau nu.
Chiar nu stii sa-ti vezi de ale tale, sau esti salvatorul credinciosilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este adevarat, dar bacilul Koch la fel de bine il poti lua din aer prin picaturile lui Pfluger (cand cineva stranuta si imprastie in atmosfera mici picaturi de saliva), stafilococii traiesc in mod normal (unii dintre ei) si pe pielea ta ca flora saprofita, pe altii ii iei de pe clante, bani, etc... toate lucrurile cu care venim in contact sunt contaminate.Dar avem sistemul imunitar care lupta cu microbii. In ceea ce priveste sarutatul obiectelor bisericesti eu nu sunt de acord pentru ca mi se pare o parada de prost gust, la ce bun daca atunci cand iesi din biserica faci numai rele? Crezi ca Dumnezeu nu te vede atunci? Te vede doar cand pupi icoane? Eu cred ca vede tot, inclusiv cand va calcati in picioare in biserici si va injurati, sa va faceti loc sa pupati icoanele! Penibil.

| Intergalacticul a răspuns:

Multe cai sunt de indepartare a religiei. Insa nu va indeparatati. Ati mai auzit pe cineva care zice ca s-a imbolnavit? Eu personal stiu ca ele se spala si se dezinfecteaza. Dar nu asta conteaza, cand ai credinta si te rogi, nu mai iei nici un microb.

Răspuns utilizator avertizat
| Holocaust a răspuns (pentru Intergalacticul):

"cand ai credinta si te rogi, nu mai iei nici un microb."
Hai c-am auzit-o si pe-asta.
"Cresteti si va inmultiti",dar n-a zis nimic de protejare. Daca faci ceva cu una dupa centura,si o faci din iubire, crezi ca nu poti sa faci sifilis sau sa iei hiv?
La fel de repede mori, fie ca ai credinta sau nu.Nu observi ca sunt destui care au incercat "teoria" ta si au sfarsit tragic?!
Daca lingi moastele cu "sufletul",normal ca nu iei niciun microb,dar daca pui gura pe ele normal ca da bola-n tine, omule.
N-am incercat asta, si nici n-am sa incerc.De ce nu ma duc sa o dezgrop pe bunica-mea si sa incep s-o pup, la ce dor mi-a fost de ea.Cui ii pasa ca a stat 15ani in mormant...
Din partea mea,poti sa pupi moastele alea pana iti pica limba,dar sa nu ma bantui dupa.
Eu una,sunt oarecum crestina,dar voi,oameni buni, cei ca tine, ma fac oarecum sa merg spre ateism.