| anonim_4396 a întrebat:

Stiti adevarul despre industria muzicala? Daca da, ce impresie aveti, despre illuminati, despre satana, despre vedetele care fac asta?!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Eu cred, si este adevarat.Ei si-au vandut sufletul satanei pentru putinele momente de glorie.Sa dai vesnicia pentru lucruri pieritoare!

| KodrutZ a răspuns (pentru EmaS):

Si eu cred ca m-a adus barza cu ozn-ul, insa asta nu inseamna ca e si adevarat. tongue

| EmaS a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar ce scrie in Biblie este adevarat.Eu am incercat Cuvantul si este real.

| KodrutZ a răspuns (pentru EmaS):

Desigur. "Truth is in the eye of the beholder", pina la urma.

46 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Alta care a descoperit youtube-ul și-l ia drept adevărul suprem fără să-și folosească chestia aia din cutia craniană...sunteți penibili, tu și restul care credeți orice vi se spune.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ar trebui să-mi pese? Dacă îmi place o melodie, o ascult.
De exemplu acum ascult asta:
http://www.youtube.com/watch?v=7anB-4u__6U

Care este problema?

| MortemAeternum a răspuns:

Sunt unii crestini paranoici si il vad pe dracu peste tot.Cred ca daca m-as pisa pe un perete, astia ar fi in stare sa zica, ca sunt satanist deoarece urma de pisat are forma unui cap de demon.Am vazut mai multe clipuri despre iluminatii si alte mizerii, sunt toate trase de par ca sa arate ca si cum ar fi o conspiratie, oamenii sunt paranoici si au nevoie de asa ceva ca sa creada in Dumnezeu.

| aliceinchains a răspuns:

Tu chiar crezi toate prostiile astea?! Și chiar de-ar fi adevărat, cui îi pasă? Contează?

| Wehrmacht a răspuns:

1.Daca nu intelegi mesajul unei melodii taci din gura! Nu te apuci sa spui tampenii.Eu daca asi avea o trupa rock si asi incerca sa fac o melodie cu un mesaj si ar fi tampiti care ar incepe sa puna videoclipuri pe y tube cum ca sunt satanist, ca incurajez raul...pai l-asi face pe dracu'-n patru, l-asi gasi pe ala si l-asi bate de l-asi rupe.Pai frate,ei se chinuie sa scrie o piesa, sa se sincronizeze sa se auda misto, si cretinii aia incep sa abereze?
2.Despre vedetele care fac ce? De exemplu unii spun ca M. Jackson si-a vandut sufletul lui Lucifer.De ce? Pentru ca au probleme la structura.Sunt niste invidiosi tampiti care nu au ce comenta.
3.Ilumintatii? Pai din cate vad ca spun unii, astia sunt satanisti si vor sa conduca lumea da? Bravo lor ma! Niste oameni care sunt in stare sa detina putere.Niste oameni care nu vor sa fie controlati de altii, si vor sa controleze ei.

Si nu! Sa nu ma luati cu :adevarata putere o detine dz.Sau acei oameni sunt niste nimicuri in comparatie cu putere divina sau cu alte tampenii.Bine frate! Or fi niste nimicuri pentru un zeu atotputernic.Dar ganditi dracu' pana sa scrieti.Asta nu se aplica si pe pamant, in lumea reala. Daca un "neajutorat in fata lui dz" ar reusi sa conduca lumea, nu var ajuta nici dracu' ma! Ala ar face ce vrea el cu voi niste marati.Voi la randul vostru ati devenii niste nimicuri.

M-am saturat de prostiile astea.Sunteti controlati de mici de catre religie.Ar trebuii sa fie ilegal sa bagi in cap unui copil mic ca exista un monstru rau care vrea sa il arda.L-a vazut cineva pe Lucifer?!? Stiti voi ca are coarne si o furca? Nu! Dar tot vorbiti prosti! Poate astia vor sa faca doar o mica gluma cu copilul.Dar ala e mic.Nu prea stie de gluma.

| shadovv a răspuns:

Conspiratia este doar o teorie. Adevarata sau nu ea ramane ceva de luat in seama. Dovezi nu prea sunt. Totusi exista dovezi empirice in pirvinta muzicii (ma refer la cea difuzata pe sticla si radio). Ea prosteste. Deschide tvul, dai pe mtv sau orice alt post de televiziune orientat spre muzica (probabil cu exceptia lui mezzo si uneori vhm daca tin bine minte). Vei vedea o fata pe jumatate goala dansand foarte "sexual" pe un beat de tobe simplist si dezgustator ce suna cam asa: bum bum bum bum (sau kick kick kick kick, daca vrei varianta "tobista"). Daca nu este adevarat atunci sa ma bata vantul!

| Inferno a răspuns:

Lasa aia. uite aici o dovada mai clara.
Acest simbol (ma refer la cel din dreapta imaginii) apare pe ambulate si pe farmacii si este interpretat gresit. Normal ar trebui ca pe farmacii sa fie celelate 2 simboluri(din dreapta)
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Simbolul din stanga este simbol satanic si reprezinta invingerea satanei aspura lui Iisus prin rastignire pe cruce.
Cum explici/explicati asta?

| Inferno a răspuns:

Crucea intoarsa este tot simbol satanic. De ce apare pe scaunul Papei?

| KodrutZ a răspuns (pentru Inferno):

Fredo si Pidjin ce zic, mai scapi? In locul tau, mi-as face griji privitor la limba romana. Spre binele tau, sper ca ai trecut de BAC cumva deja... ca nu te vad deloc bine cu "farmaci" sau "invingerea sataniei" laughing

| Inferno a răspuns (pentru KodrutZ):

Tu nu ai gresit niciodata? M-am grabit.

| KodrutZ a răspuns (pentru Inferno):

Nu in halul ala. happy
On-topic: Iluziii...

| Inferno a răspuns:

Celebra statuie a lui Washington a uimit lumea, deoarece Washington era reprezentat GOl cu o mana in sus si una in jos.
Ciudat este faptul ca seamana foarte bine cu bafomet (zeitate pagana venerata de cavalerii templieri)
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| PreaSfintitu a răspuns:

Prostia aia de "demascarea industriei muzicale" zici ca e adevar?

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Logic, asta explica multe, cum au ajuns vedetele sa ajunga cineva intr-o zi!

| GodBlessYou a răspuns:

Conspiratie menita sa prosteasca prostovanii.

| JajaAliensHere a răspuns:

Citeste blogul lui Lovendal si o sa te convingi ca e adevarat. Majoritatea cantaretilor din ziua de azi sunt marionetele francmasonilor...

| ToKen a răspuns:

De unde stii ca ceea ce ai vazut in acel documentar este adevarat?
Nu poti considera ca detii adevarul dupa ce ai vazut un documentar de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred in nimic decat in cea ce vad sau in cea ce simt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, v-am spus eu ca, cred? V-am intrebat si unii dintre voi imi raspundeti altceva, raspundeti naibii calumea, daca nu nu ma raspundeti, sa va aflati si voi in treaba! ahh

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai zis " Stiti ADEVARUL" banuiesc ca au crezut ca tu crezi in el, daca ai considerat ca fiind adevar. Pai in primul rand din cate am inteles eu, ca nu m-am uitat la tot ala, artistii isi vand sufletul diavolului sau ceva de genu, dar e cam greu de crezut, avand in vedere ca nu exista suflet si nici diavol...

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Okay, n-ai inteles bine, cica fac un pact, semneaza si gata.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cine fac artistii pactul ala? Artistii ce ofera in schimbul faimei?

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Cica cu oamneii diavolului. Si in schimbul faimei isi ofera sufletul. Am vorbit si cu Demi Lovato si a spus ca e real, pe webwinking

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am zis... cam greu de crezut avand in vedere ca nu exista suflet si nici doavolwinking

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Eu cred in suflet, dar in diavol deloc!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar in Dumnezeu crezi? Daca crezi in Dumnezeu automat crezi si in diavol, nu?

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Okay, CRED in tot ce e scris in Biblie, si da, automat si in diavol, si am vorbit cu un preot despre industria muzicala, si mi-a confirmat, nu am vorbit aiurea, mi-au confirmat multi, am vb cu Demi Lovato, cu un calugar si cu chiar cu episcopul, am avut ocazia sa punem intrebari la scoala si mi-a confirmat.si de aceea am inceput sa cred, nu era sa minta episcopul, nu?

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

1.habar n-am cine demi lovato asta
2. te-a mintit, e meseria lui sa ii prosteasca pe prosti cand e vorba de religie si de intarirea credintei

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Prosti?! Oh GOD, dupa parerea mea prosti sunt cei ce nu-si dau seama, dar sunt prea dura asa ca spun ca nu isi deschid ochii!

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Dupa parerea mea prosti sunt cei ce nu-si dau seama, este doar o parere! Dar as fi prea dura asa ca spun ca nu si-au deschis ochii, nu au vrut sau nu au putut!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa isi dea ma seama? Ai vazut un video pe youtube si acum il iei ca adevarul suprem?

| KodrutZ a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Nu dom'le, i-a zis episcopu', n-ai citit? Si tot ce e in biblie scris e mai adevarat decit teorema lui Pitagora, da?

Oh, inca o chestie, cei ce aveti impresia ca vedetele au ajuns vedete peste noapte... mai cititi niste biografii inainte de a minca cacao.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Inspira, expira, relaxeaza-te. Iubeste-ti aproapele, ca asa scrie in biblia lu' dumnezo'. In intrebare s-a folosit "ciuma" la sensul figurativ, in caz ca ai idee cam ce e aia. Ateismul e si el o pozitie in problema religiei, la fel cum e si agnosticismul, politeismul si altele. Te aprinzi cam fara rost. Nervii duc la probleme cu circulatia, care probleme duc la infarct, care te duce aproape de dumnezo'. Relaxeaza-te, sanatate si virtute, sa avem ce bea si... posti.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru KodrutZ):

Esti penibil

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Okay, gata, incepem o cearta pentru nimic, okay? Sa terminam cu acest subiect, daca vreti sterg si intrebarea, numai sa incetam! Facem pace? Este doar o parerea!

| eXtrike a răspuns:

Sunteti penibili, tot din Demascarea Industriei muzicale este adevarat.
Cum dovediti ca Rain Man era ceva "universal" multi cantareti cantau peste el, cum dovedesti poza Rihannei care a fost modificata digital? Cum dovedesti eventimentul 9/11 si moartea multor vedete? Cum dovedesti ca DMX este distrus, si in anii viitor va murii?

| KodrutZ a răspuns (pentru eXtrike):

Huh? Ia-le omule pe rind. N-am inteles absolut nimic din ce zici tu acolo.

| anonim_4396 explică (pentru eXtrike):

ADEVARAT! Si semnele satanice ce apar in toate videoclipurile vedetelor cu nume greu in industria muzicala.

| eXtrike a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu intelegi? n-are cum sa dovedeasca ca sunt minciuni, cand totul e pe fata.
Treziti-va la realitate.

| KodrutZ a răspuns (pentru eXtrike):

Tradu. Ce e cu poza Rihannei, ce DMX, ce 9/11 si moartea multor vedete?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ahhhhhhh uite daca nici acest videoclip nu va trezeste inseama ca sunteti ...http://youtu.be/8JQLgboeipA, e foarte tare videoclipul!

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Pentru cei suficient de imbecili incit sa puna botul la faza cu mesajele redate invers, ia fiti atenti aici la doua chestii:

1. Nu stiu altii, dar eu ascult muzica in sens normal, nu invers - desi ar fi posibil si invers, mai ales in format digital.

2. Va rog foarte mult sa imi explicati treaba asta - am 31 de ani, iar "Another one bites the dust" a celor de la Queen am ascultat-o pentru prima oara prin 1990. De atunci, am ascultat piesa asta de cel putin 2000 de ori. Conform minunatei cartulii verzi despre satanismul in muzica rock si a multor clipuri penibile pe aceasta tema, mesajul piesei e "Start to smoke marijuana". Ei, acum luati voi si explicati-mi cum de nu fumez nici macar tigari normale?

| fma883 a răspuns:

Ma can scot din sarite unii d aici [PreaSfintitu] dar ma rog asta-i partea a 2-a, in primul rand nu crede tot ce este spus in demascarea industriei muzicale, deoarece nu totul este adevarat. plus sa nu-ti pese d vedetele acelea, deoarece este problema lor ce fac, tie trebuie sati pese numai de tine, de siguranta ta, nu de altii. stiu ca suna egoist, dar este adevarat ( si nu zic sa nu-ti mai pese deloc de altii, dar tu esti cea d care trebuie sati pese cel mai mult) PreaSfintitu spuneai k nu exista suflet. sufletul exista hellow! si diavolul la fel. omul este alcatuit din trup spirit si suflet. trupul este ca un container, spiritul este ceea ce ne face sa ne adaptam in lumea materiala si sa simtim iubirea ura si alte sentimente. iar sufletul esti tu. persoana ta. odata ce mori trupul se duce, spiritul in unele cazuri ramane pe pamant pentru o scurta durata sau poate chiar pentru totdeauna iar sufletul se duce si incepe o noua ''calatorie'' sau viata. din asta suntem facuti noi, cei care spun k suntem numai spirit si trup, suflet si trup, sau k nu avem suflet nu au dreptate. stiu ce zic, eu vorbesc cu un copil de cristal daca stii cine sunt. Anonnyma uitate pe lovendal.net sunt articole intersante, multe legate de masoni, organizatii secrete si antichrist. documenteazate daca vrei insa ai grija ce citesti, deoarece chiar si un articol banal poate sa-ti dea energii negative iar unele sunt exagerate sau false. scuze dk am parut nepoliticoasa.