| 1234568807 a întrebat:

Sunt cu adevarat raiul si iadul inventiile bibliei pentru a controla lumea?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Sunt mai multe culte crestine care nu cred ca exista rai si iad. De ce? Pentru ca asta nu reiese din Biblie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt, iar lumea nu-i controlata de ideile din biblie, ci de preotii care controleaza si manipuleaza masele de religiosi.

| 1234568807 explică (pentru Violleta2022):

Exact, iar raiul si iadul ce dovezi sunt ca exista? doar biblia spune despre ele

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1234568807):

Am spus ca raiul si iadul NU sunt, astea sunt inventiile preotilor ca sa manipuleze masa de oameni prosti sau needucati.

| 1234568807 explică (pentru Violleta2022):

Exact

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt inventiile bibliei, sunt inventiile altor oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul Adevăr este bătut în cuie. Iar totul pe pământul ăsta se plătește după faptele inima și sufletul omului iadul și raiul aicia pe pământ este.

| Xox0 a răspuns:

Nu știu cat e de a controla lumea și cat e de a crea valori morale și empatie.

| T0Teu a răspuns:

Nu. Nu sunt invenții. Poți crede sau nu în ele, e alegerea ta, dar sa știi ca ele exista. Numai prin Isus Hristos poți fi mântuit și sa ajungi în rai, altfel ești pierdut...

| AndreiBistriteanu a răspuns:

@AonurA
Nimic nu ramane batut in cuie.
Iisus de exemplu.