| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din nou eu fata de 13 ani si subliniez ca sunt o fata si gandesc in stil mare deci nu mai ziceti ca sunt prea mica pentru anumite intrebari! Deci eu sunt crestina si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu si nimic in lume ma poate convinge ca el nu exista si ma deranjeaza un lucru:voi imi suparati TaTAL(ADICA dUMNEZEU).El este Tatal tuturor si voi il faceti sa se simta rau si singur.Si stiti ceva nu imi pasa ce faceti voi dar scopul meu in viata este sa-L fac sa zambeasca pentru ca ii sunt datoare pentru ca este langa mine! Nu va dati seama cat sufera vadandu-usi fiii in ignoranta, ura si durere! Cine este cu mine!? Acum sa vedem cati ma jignesc si il jignesc si pe Dumnezeu!

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt de acord cu tine.Eu prin viata mea caut sa ascult de Cuvantul Sau sa Ii aduc lauda, sa Il proslavesc! http://www.youtube.com/watch?v=lOsJ6c4-640

| Pufuletica98 a răspuns (pentru EmaS):

Si eu sunt de acord cu tine.In multe intrebari am citit raspunsurile tale si erau singurele cu care eram de acord.

| Minks a răspuns:

Demonstreaza. happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Bravo.Dupa parerea mea, asta este exact atitudinea pe care Tatal o vrea de la noi.De am fii toti cu un astfel de entuziasm, ar fi frumos.Pace voua si fiti binecuvantati!

| doctorandus a răspuns:

O fiinta atotputernica nu poate fi depresiva.

| Nucreeed a răspuns:

Ok ...fie cum zici tu..acum iesi de la categoria asta daca nu'ti convine ce se discuta pe aicihappy

| RAY a răspuns:

Cine te obliga sa nu crezi? din contra 99% din populatia romaniei face la fel ca tine desi cine isi supara tatal? nu exagera

| WhatheWow a răspuns:

Pot eu sa-ti jignesc TATAL daca nici macar nu-l cunosc?

| AliGab a răspuns:

Foarte frumos gandit. Insa ai grija sa gandesti asa toata viata ta. Spor in toate cele bune.

| Miauti a răspuns:

La sa ma sa ghicesc... cand o sa vina momentul sexului o sa-l si strigi? Sau te duci, te faci calugarita si o sa spui la lumea mare ca ''sexul e un pacat''?

Nu ma deranjeaza ca lumea crede in divinitate sant la fel ca ei. Ma deranjeaza doua lucruri;
1. daca ar veni Isus sau Dumnezeu... omul crestinnu va crede. (am pus o intrebare pe TPU)
2.romanul crestinj, majoritatea dintre ei vad crestinismul ortodox cea mai mare religie, dar niciodata nu isi pune intrebarea "dar iudaism nu e religia mai buna? " sau oarecare.

Iti spun sincer un aurolac crede mai mult in Dumnezeu decat un preot.

| DyNo a răspuns:

Nu-l mai jinii spunandu-i ''tata''.
Ma rog, nu comentez mai mult deoarece avand in vedere ca aceasta intrebare a aparut pusa de un utilizator anonim cred ca cel/cea care a pus aceasta intrebare ori a fost suspendat ori a cerut stergerea contului, deci nu comentez fara ca el/ea sa fie de fata, din fair-play.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonim n-o sa ii poti schimba pe ateii convinsi insa te rog sa nu te indoiesti de existenta lui Dumnezeu chiar daca nu exista "dovezi empirice" El exista doar trebuie sa-l cauti.

Răspuns utilizator avertizat
| Pufuletica98 a răspuns:

Daca nu sunteti de acord cu mine duceti-va de aici.Am incercat sa sterg intrebarea si imi zice ca am sters-o dar inca o vad aici.De ce?

| Allrc24Orthodox a răspuns:

De acord cu tine

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Ai o gandire foarte frumoasa, si este foarte bine. Sper sa continui tot asa. Dar tine minte un lucru : Dumnezeu nu e singur. happy

| Silviumber a răspuns:

Foarte corect

| Optik a răspuns:

Mai, eu nu jignesc pe nimeni dar ai o credinta prea exagerata, si eu cred in Dumnezeu dar nu am o credinta asa disperata ca tine, cat despre scopul meu in viata, este sa ma distrez, sa-mi fac o familie, sa muncesc. Totusi daca tot esti asa disperata de ce nu te calugaresti? Nu mai imbolnavi si pe altii cu conceptiile tale bolnave ca ti-am zis, sunt prea exagerate!
In rest, o zi buna!

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns (pentru Optik):

Deci cine are o credinta un pic mai mare decat palma ta este exagerat?!? Credinta ori exista ori nu,nu poate exista credinta disperata domne,cred ca te uitai la un film cand ai tastat asta! Pai daca ne raportam la tine,si Isus a avut acelasi scop in viata:sa se distreze, sa faca copii si sa munceasca, de parca asta nu o fac oamenii de mii de ani fara sa declare ceva in legatura cu o anumita credinta! Optik, optica ta este gresita, cred.

| Optik a răspuns (pentru 傻瓜的毫不相干):

Poate ai dreptate, dar acum, fiecare isi traieste viata cum poate, mai aproape de Dumnezeu sau ma departe, e alegerea fiecaruia.
Am dreptate?