| EmaS a răspuns:

Daca ortodocsii au idoli, satanistii de ce nu ar avea?

| Jardelin explică (pentru EmaS):

Daca prostia ar durea asa-i ca te-ai trata?

| EmaS a răspuns (pentru Jardelin):

Daca imi promiti ca o faci tu in primul rand. Si mai ai de lucru cu rautatea ta aceea vine de la satan nici intr-un caz de la Dumnezeu. Daca ai fi mai inteligent asa cum te pretinzi nu ai pupa mortaciuni, ci te-ai inchina in Duh si Adevar asa cum au facut sfintii Apostoli si cum a lasat Domnul Isus.

| William a răspuns:

Cum a ajuns lumea sad.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si tie ti se pare a fi "super"?
nu e vinovat cine cere/ e vinovat cel care aproba.
O zi bunahappy

| Narcis2007 a răspuns:

E o prostie

| RAY a răspuns:

Satana personajul asta fictiv nu a facut nici un rau in biblie,voi crestini il considerati raul suprem dar e sfant pe langa iahve numi zi ca nu-i asa vrei crimele lui?
satana a spus fa din pietre paini da a spus rau asa e, azi daca as spune asta eram numit satana nu? voi crestini mereu dati vina pe ceva mai ales romanii ei au asa o pasiune de a vina pe ceva numa pe ei niciodata,exemplu nu avem locuri de munca e de vina ceasca,nu avem drumuri,scoli,spitale iar el e de vina,e cald afara tot el e de vina, satanel asta e de vina cand faceti ceva rau numa voi nu,in ziua cand vom accepta ca suntem niste besti fara suflet poate vom vedea ce diavoli suntem probabil ne vom face statui, credeti in dumnezeu din propiu interes si atat, va rugati in biserica iesiti afara injurati, blestemati, referitor la articol e o fictiune nu s-a facut nimic sunt basme, chiar daca s-ar face e democratie deci sa puna ce vor ei, nu ca as fi pro satanism dar si ateii sunt obligati sa vada cruci si sa auda basme de sarbatori la tv

| Mădă0611 a răspuns:

laughing ce lume rasista, mai, dom'le, mai. Cate statui cu Iisus exista si nimeni n-a zis nimic? Cica popii dau in judecata niste cetateni care nu vor sa fie ridicata o biserica in zona lor ca au deja una si le ajunge, in caz ca nu intelegi unde bat, sunt prea multe biserici si daca oamenii sunt satui, pe buna dreptate, e grav, apare o statuie a satanei si hop, explodeaza mintile luminatilor.

| CinevaNou a răspuns:

Clar se apropie sfarsitul lumii.

| Duhovnicul a răspuns:

Nu mi se pare nimic iesit din comun, sincer! Se cheama libertatea de exprimare a religiilor.
Din moment ce exista statui cu Iisus, cruci, biserici etc. pentru crestini, de ce nu ar avea si satanistii o statuie cu Baphomet sau Lilith.

Asa cum si ateii sa aiba o statuie in marime naturala cu Sagan, sau nimfomanele sa aiba o statuie cu o ***, pe care s-o divinizeze laughing

| Lămâie00 a răspuns:

Ce mare lucru?

| Kabuto79 a răspuns:

Catedrala neamului = 1500 de scoli... super nu?
Si ala e BAPHOMET femeieeeee BAPHOMET nu SATAN -.-. Cum crestini au dreptul si satanisti au.
Haill Satan!

| ADN30 a răspuns:

Dar vai de voi, pământ şi mare, pentru că Diavolul a coborât la voi cuprins de o mânie mare, ştiind că nu mai are decât puţin timp!" (Revelaţia 12:12b). Aruncarea lui Satan din cer constituie cu adevărat un vai pentru pământul fizic, care este distrus de oamenii egoişti aflaţi sub stăpânirea lui (Deuteronomul 32:5). Mai mult, politica lui Satan, „stăpâneşte sau distruge", aduce un vai şi asupra pământul simbolic, adică asupra structurii societăţii umane, precum şi asupra mării simbolice, adică asupra omenirii agitate.
Stiind ca mai are putin timp, Satan este disperat in a-si face o propaganda cat mai mare intr-un timp cat mai scurt.

| uicpolros a răspuns:

Pe langa statuia din Oklahoma poti sa treci, poti evita sa o privesti, poti evita sa o-ndragesti. Pe mine ma ingrijoreaza ''statuia'' pe care o avem fiecare in noi, si o zidim zi de zi, cu fundatie, cu minutiozitate si ''gust'' dar fara sa ne dam seama...