| boxoofi a întrebat:

Te iarta si te mai ajuta Dumnezeu daca il injuri?

10 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Dacă îți pare sincer rău, normal.

| 1997onur a răspuns:

Eu l-am injurat recunosc la nervi eu l-am urat la nervi eu eram nervos pe el si suparat groaznic de rau pe el apoi mi-am dat seama ca el nu are nici vina si in tot timpul asta pe care el il uram si il injuram si eram nervos si suparat pe el el m-a ajutat si mi-a dat putere si rabdare apoi mi-am deschis usi dupa usi una dupa alta pe care eu nu le pot spune sau explica macar cum s-au intamplat si ce am facut sa merit atata bine e greu de explicat sau de spus el ne iarta oricat de mult am gresi fata de el este de ajuns sa nu fi lacom si sa nu ai invidie si ura in tine sau ochi pe munca altuia munceste cinstit si cu rabdare ajunji in viata acolo unde doresti sa ajungi cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ajungi sa-l injuri cand nu-l ierti tu pe dumnezeu cand deja ai asteptat irosindu-ti prea multe varste frumoase din viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU L IERT EU PE EL. pentru ce mi-a facut.
Nu vreau sa ma ajute! SIngur inaintez precum tancurile ucrainiene! Sunt un tanc ucrainean! Cad greu si ma ridic rapid!

| CostinAlamariu a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Așa rău te-ai enervat ca ti-am evaluat negativ raspunsul încât te-ai dus pe profilul meu si mi-ai dat nota 1 la ultima întrebare? laughing
Jur mă făceti să rad cu pofta uneori. Parca ati fi personaje de teatru exagerat de dramatice.
Ti-am evaluat întrebarea cu "nefolositor și eronat" pentru că nu e argumentată și e greșita dpdv teologic. În loc să te supeli că un copilaș micuț mai bine stam la o discutie ca între adulți, cu argumente și respect reciproc. Iti suna bine respectul reciproc sau nu asa ai fost învatat?

| SharpEagle a răspuns:

Nu esti tu aceeasi persoana care a mai intrebat intr-o alta discutie "Daca Dumnezu nu te ajuta atunci Satan te ajuta?". Ce sa inteleg? L-ai porcait tare pe Dumnezeu, in trecut, iar acum ai nevoie de ajutor si nu mai ai pe unde sa scoti camasa, decat prin iad? Sau doar te plictisesti. Cel mai probabil. big grin

| lickypuss a răspuns:

Daca e cuck da

| Ella66 a răspuns:

Da

| User1234567891234567 a răspuns:

Nu,decât dacă îți pare asa de rău si te rogi si când nu ai necazuri si chestii de genul, asa s-a întâmplat si cu Moise, a ucis, dar a regretat si nici nu a fost cu intenție.
Dar Dumnezeu i-a vorbit după 40 de ani.
Nu știu daca stii dar este porunca de a nu ii duce numele domnului in desert adica tocmai ceea ce ai facut tu.