| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de mult iartă Dumnezeu?sad

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Daca ne marturisim pacatele si ne lasam de ele, El ne iarta prin sangele Lui Hristos varsat la cruce, prin jertfa Lui din dragoste pentru noi

Isaia 55:7
Să se lase cel rău de calea lui și omul nelegiuit să se lase de gândurile lui, să se întoarcă la Domnul, care va avea milă de el, la Dumnezeul nostru, care nu obosește iertând.

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat cat ierti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iartă cât trebuie iertat, adică cât ai greșit. Însă și iertarea trebuie urmata de schimbare, de pocăință, de realizarea sincera a greșelilor facute

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu a vorbit oamenilor. Și în relațiile interumane, e nevoie de schimbare ca sa putem ierta un comportament, no?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru?