| soimos a întrebat:

Tinand cont de faptele dovedite de istorie, precum ca biserica lui Christos a comis cele mai multe si abominabile crime din istoria umanitatii, sau de la faptul ca Isus Christos a fost slavit timp de peste 1500 de ani cu numele de Lucifer, dar si de cuvintele scripturii in care Isus se recunoaste ca fiind detinatorul cheilor Iadului, nu este oare clar ca apa limpede de izvor ca adevaratii satanisti sunt crestinii si biserica lor demonica?

6 răspunsuri:
| Thunder a răspuns:

Nu biserica lui Hristos a facut crime, ci natura umana. E usor sa dai vina pe unul si pe altul, doar pentru ca in bibilicile noastre e problema.

| soimos explică (pentru Thunder):

Nu vorbeam de crimele facute de sadici!
Ci de crimele facute de Biserica formata din "caramizi vii" care au ucis in numele lui Christos si pe baza Bibliei!
Astept raspuns la intrebare!

| Thunder a răspuns (pentru soimos):

Aia nu tot sadici erau? Hai sa nu le zicem sadici deoarece aia omorau in numele domnului. Prostii. Tot dilimani erau, nu conteaza care e scopul.

| soimos explică (pentru Thunder):

Multumesc pentru ca ai acceptat ca si ucigasii in numele DFomnului sunt tot niste lepadaturi!
Dar sti ce nu inteleg?
Faptul ca un criminal de rand nu este membruu al vreunei organizatii, in timp ce "dilimanii religiosi" o fac pe baza unei doctrine periculoase propovaduite intr-o institutie numita biserica!
Institutie care a legalizat crima si chiar a organizat comiterea a zeci de milioane de crime toate rasplatite si nu pedepsite!
Oare ce parere ai despre aceasta institutie criminala numita biserica, bineintele in acest context?

| Cromwell a răspuns:

De fapt, depinde de biblie pentru ca da asa t 2 blibli eu am una si cand am mers int-o vacanta la niste unchi si am vrut sa imi cpntinui lectura ei avaeu o biblie diferita de-a mea...intr-adevar cele cu crimlele erau dtaorita acelor doctrine dar cle cu lucifer nu st in biblia oferitad de biserica ortodoxa ci de ce catolici

Răspuns utilizator avertizat