| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca femeia mama este si ea o sfanta nascatoare de Dumnezei la fel ca si Maria mama lui Isus, si ca orice mama care aduce pe lume un copil este suplinitorul direct al lui Dumnezeu, in cea mai sfanta si binecuvantata activitatea a Sa de Creator de oameni, oare din ce cauza biserica ortodoxa le considera dupa nastere ca fiind SPURCATE, motiv pentru care trebuie sa-i se faca o slujba de "reinbisericire"?
Nu cumva din cauza ca cea mai sfanta activitate a lui Dumnezeu, adica cea de Creator de oameni, este dezaprobata de o biserica Diabolica care nu a pornit de la Dumnezeu, ci de la falsul Christos (adica cel care nu a fost UNS niciodata) care singur se recunoaste ca fiind Lucifer?
Oare vi se pare normal ca femeile sa fie batjocorite, injosite si discriminate, intr-o biserica a infiintate de un copil adus pe lume chiar de o mama ca si ele?
Gasiti ceva "sfant" si dumnezeiesc in aceasta batjocura adusa loctiitoarelor directe a lui Dumnezeu, care fie si numai prin faptul ca DAU VIATA in locul Creatorului, sunt mult mai apropiate de Dumnezeu decat Papa de la Roma si toti slujbasi negrii ai Diavolului care ocupa in mod nelegitim Templele lui Dumnezeu si care le batjocoresc, injosesc si discrimineaza in aceste bisericile pe care le-au ocupat, si in care i-l slavesc pe Lucifer ca fiind Dumnezeu?

3 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Cauza se afla tocmai in RELIGIA EVREILOR, a ta adica... Din ritualurile stricte ale Vechiului Testament crestinii au pastrat doar cateva aspecte simbolice. Acesta este unul dintre ele...

Tu cu siguranta stiai... dar vad ca iti place sa faci pe "naivul"...

| Moisie explică (pentru milan9):

Pai daca evreii il considerau ca Dumnezeu pe Zeul Intunericului care nu stia inca la creatie ca lumina este buna, asta inseamna ca voi trebuie sa-l slaviti ca Dumnezeu pe Lucifer, adica pe Dracu?
Pai ce treba aveti voi sa furati scripturile inspirate de Zeul Intunericului si sa il slaviti ca Dumnezeu pe fiul sau Diavolul?
Cine va opreste sa fiti ateu ca mine, pentru ca este mult mai norm, al sa fi ateu decat sa-l slujesti pe Diavol spunndu-i Dumnezeu?
Dar sa o neglijati pe loctiitorul direct al lui Dumnezeu care este mama voastra?
Nu crezi ca ar fi mult mai normal sa va slaviti mamele ca pe niste Dumnezei decat sa va inchinati la Lucifer sau sa intrati intr-o biserica care le considera MURDARE si SPURCATE pe mamele voastre tocmai pentru ca ele v-au daruit acea binecuvantare a lui Dumnezeu numita VIATA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite asta e o intrebare care mi-a placut si sincer chiar si eu ma intreb de ce este considerata femeia a fi necurata dupa nasterea unui copil. O femeie in al carei trup se infaptuieste minunea vietii e necurata. Ce aberant!