| Fineness a întrebat:

„Toți vor să ajungă în rai; dar nimeni nu vrea să moară." Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este minunat sa traiesti stiind ca atunci cand vei muri ai pregatit un loc in fericire vesnica.Se merita sa traiesti frumos!

| Fineness explică (pentru EmaS):

Ema, de ce esti asa sigura ca vei ajunge in Rai?
Sa zicem, ca va veni ziua cand va fi judecata ta,si atunci, Dumnezeu iti spune ca o sa mergi in Iad, incercandu-te. Ce ai face?
Ps:sunt doar curioasa...si nu trebuie neaparat sa-mi raspunzi.

| EmaS a răspuns (pentru Fineness):

Atunci cand primesti iertarea de pacate, Isus locuieste in inima ta.Primesti siguranta mantuirii.,, Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. Dumnezeu, în adevăr, n-a trimis pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca lumea să fie mântuită prin El.,,

| DorelSudoru a răspuns:

Oameni slabi

| ShowTim3 a răspuns:

winking Sincer, cateodata eu as da bucuria eterna pentru inca o viata pe pamant.

| ButterflyWings a răspuns:

Toti vor sa ajunga campioni dar nimeni nu vrea sa munceasca. Pentru a ajunge in rai trebuie sa meriti acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu stii ca esti pacatos/a, si nu ai cum sa ajungi in rai.da nici in iad nu te-ai duce.chestia e ca tu hotarasti in viata asta unde vei fi vesnic. dupa aia nu mai tine de alegerea ta.te alege stapanul pe care l-ai slujit.

| Ąnnٱʒ a răspuns:

Vor să guste din bunătatea raiului, m-ai mult ca orice, dar le este frică de moarte, de necunoaştere, de partea când sufletul pleacă şi lasă în urma lui o povară pentru ceilalţi, sau simt că m-ai au de îndeplinit lucruri pe pământ, dar vor în rai. Fundăăă?