| Archdaemon a întrebat:

Toate religiile mi se par interesante,dar este absurd sa crezi in ele, voi cat timp pierdeti cu religia voastra?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

N-am timp sa cersesc ajutor divin daca vreau ceva fac nu ma rog la zeii imaginari

| Cosmin86 a răspuns:

"voi cat timp pierdeti cu religia voastra", sincer, pierd mai mult timp citind legende olimpului si altele, sunt povesti mult mai interesante laughing

| Archdaemon explică (pentru Cosmin86):

Daca sunt povesti interesante si iti plac inseamna ca nu pierzi timpul laughing

| M25M a răspuns:

Religiile sunt, vorba ta interesante, de studiat, de cercetat, de comparat intre ele insa a crede crancen in mecanismele, dogmele, teoriile unei religii este periculos nu pentru individul credincios, ci pentru ceilalti.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Nici o secundă. Pentru mine religia nu este un hobby, dar este un mod de viaţă, de aceea, timpul care-l peterc îmi este de folos.

| dracu14 a răspuns:

Eu nu-mi pierd timpul cu prostiile astea, am lucruri mai bune de facut decat sa ma rog la un zeu imaginar...

| Archdaemon explică (pentru dracu14):

Ma bucur ca mai sunt si persoane cu creier pe siteul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat timp pierd i cu religie.Insa nu ma prea rog.

| NoShit a răspuns:

Asta e gen: "Tu cât timp petreci zilnic în toaletă?"

| KillerBunny1500 a răspuns:

Nu este absurd sa crezi in religii. Absurd este sa nu crezi in Hristos. Iar daca raspunsul tau este ca daca nu-L vezi El nu exista inseamna ca nu ai minte (ca n-o vezi ), ca n-ai viata (ca n-o vezi ). Tot timpul tin lume daca Il dai lui Dumnezeu, acel timp nu este pirdut, ci folosit cu intelepciune.

| Archdaemon explică (pentru KillerBunny1500):

Hristos....eu vorbeam de toate religiile, timp folosit cu intelepciune este ala cand inveti o limba straina, cand inveti orice ce nu este legat de religie.

| loIosaurus a răspuns:

Si broasca se uită chiorâș la bariera.

| SiIviu1990 a răspuns (pentru loIosaurus):

Ateii sunt niste dobitoci, asa este este. Moarte ateilor!

| Archdaemon explică (pentru SiIviu1990):

M-ai facut sa rad, nu stiu ce "atei" cunosti tu de ii crezi dobitoci...asa pot sa spun sa afirm si eu faptul ca toti crestinii sunt retardati.

| costis a răspuns (pentru SiIviu1990):

Troll penibil!

| Paul_Condulimazi_1990 a răspuns:

In primul rand aprofundarea religiei in care crezi sau careia ii esti adept nu este o pierdere de timp. in al 2-lea rand divinitate exista. stiinta pe care tu se pare ca o imbratisezi merge cot la cot cu crestinismul pana intr-un punct. big bangul. voi continuati sa cautati ce sau cine a provocat big bangul. cand veti gasi raspunul atunci ve-ti desfiinta orice religie. pana atunci cercetati