| SaveTheNature a întrebat:

Ultima intrebare pentru ATEI!
Biblia- a fost scrisa de Catre cine? Cand? Si de ce?(avand in vedere ca parerea voastra e diferita de cea a crestinilor)
Daca biblia a fost srisa pentru manipularea oamenilor:
Cum se face ca o "simpla carte" manipuleaza atatia oameni si alta carte nu?
De ce nu se ma scriu carti care sa manipuleze oameni(doar asta se urmareste mereu, nu?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
31 răspunsuri:
| Catalinnna a răspuns (pentru SaveTheNature):

Sunt de acord cu tine, caci pri constiinta Dumnezeu este in fiecare om. Chiar si un ateu, atunci cand face o fapta rea, isi da totusi seama ca nu e bine ce a facut.
Raiul si iadul sunt doar stari sufletesti, de bucurie si implinire sau de tristete si regret