| AdrianBica a întrebat:

Un barbat care are copii mai se poate calugari?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,de ce vrei si tu sa te calugaresti?

| doctorandus a răspuns:

Dupa cate stiu juramantul de calugar este sa nu ai relatii sexuale (desi multi calugari fie au amante, fie se duc la curve, fie se masturbeaza, fie sunt homosexuali, fie o combinatie de mai multe din cele anterioare).

Asa ca daca un barbat nu mai e casatorit (e divortat sau vaduv) nu vad de ce nu s-ar putea calugari.

Răspuns utilizator avertizat
| DarQueen a răspuns:

În mod normal, nu, dar, fiindcă e democrație și se merge pe principiul „fac ce îmi taie capul", orice e posibil, deci nu m-aș mira foarte tare.
happy