| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Unde va e Dumnezeul acum?
http://stirileprotv.ro/......maini.html

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El este in acelasi loc unde era cand L-a dat la moarte pe Fiul Sau pentru toti pacatosii.Din cauza pacatelor Dumnezeu ingaduie astfel de nenorociri ca sa traga cate un semnal de alarma.,, Tu singur te pedepseşti cu răutatea ta şi tu singur te loveşti cu necredincioşia ta, şi vei şti şi vei vedea ce rău şi amar este să părăseşti pe Domnul Dumnezeul tău şi să n-ai nicio frică de Mine, zice Domnul Dumnezeul oştirilor.,,

| DOTATUL a răspuns (pentru EmaS):

Deci, din cauza pacatelor sunt atat de multe cutremure in Japonia?

| EmaS a răspuns:

Sa inteleg ca esti mai grea de cap, sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Scuze Ema eu discutam cu mine insumi, ca au ras posturile mele inclusiv citat din Biblie ca obscen/ilegal

| cristi202 a răspuns:

E o intrebare interesanta cum de a putut un Dumnezeu atit de mare sa isi faca loc intr-o inima micuta ca a mea. El e sus in ceruri, incit le cuprinde pe toate, dar si-a facut si un loc (si ce loc! - unul foarte special) in inima mea.
Dar ce legatura are intrebarea cu acei siamezi?

| Rapunzell a răspuns:

Daca Dumnezeu vroia oameni cu 3 maini si 2 capete, asa ne-ar fi creat. Nu stim noi cauza pentru care acest copil s-a nascut asa, dar stim ca pacatul are urmari grave. Si cu cat pacatul este mai mare si mai strigator la cer, cu atat urmarile sunt mai dureroase.

| Ecea a răspuns:

Era vorba aia "doua capete gandesc mai bine"

| n0matterman a răspuns:

"Nu mă simt obligat să cred că acelaşi Dumnezeu, care ne-a înzestrat cu simţuri, raţiune şi intelect, ar pretinde să nu le folosim."
Galileo Galilei

| florin1979 a răspuns:

E o mutatie genetica, cine stie, poate incrucisare intre rude de grad apropiat, sau pur si simplu o mutatie rarisima!

| Birjaru a răspuns:

Sigur, creationistii il bagha pe dumnezeu, da asta e in lumea lor, in lumea reala stim ca e vorba despre o mutatie nereusita tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema daca maine am sida sau ciuma e de vina stramosul meu ca a facut pacate nu-i asa? ma femeie termina cu porcarile ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iti vor arata copii tai daca-i vei avea? sau cum vor ajunge ei din cauza necredintei parintilor lor? astea intrebari punti-le tie insuti.lasa pe cei ce cred in Dumnezeu ca stim unde este si ce va face cu acel copil.nu e singurul.s-a mai nascut si alti copii cu mai multe brate, cu mai multe picioare.nu e treaba noastra sa-l judecam sau sa-l intrebam.tu cand faci avort sau esti de acord cu asta,ce caracter ai? copilul tau e acolo,doctorul e acolo cu chiureta in mana, femeia cracanata pe masa aia, si Dumnezeu e sus in cer.dar tu? tu? unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aici vad ca au trecut ateistii de servici si au declarat obscen/ilegal tot ce le pica la indemina. Este un dialog al surzilor @raymusic19 scrie @raymusic19 raspunde de 10 ori.Ma dar tu nu ai obosit sa te certi cu tine si sa raspunzi la pereti? Vad ca porti un dialog imaginar. Pina si medicamentele care provoaca malformatii la nou nascuti, au disparut.Chiar si linKurile sunt sterse ca obscene.Si Manualul de Anatomie este declarat obscen si ilegal pe aici. Disperati sunt bietii oameni si merg pe principiul "cine nu este cu noi este ilegal si obscen.